Імпорт газу різко впав у 17 разів

Імпорт природного газу до України з початку листопаду різко обвалився у 17 разів — до 308 тис. куб. м 1 листопаду, найнижчого значення з кінця червня 2021 р, повідомляє ExPro з посиланням на оперативні дані ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТС).

Весь газ поставляється з Угорщини, натомість поставки з інших напрямків відсутні. Нагадаємо, газ з Угорщини імпортується за механізмом віртуального реверсу шляхом заміщення частини експортних поставок, які йдуть з українських ПСГ. Згідно номінацій, 2 листопаду імпорт складає близько 434 тис. куб. м.

Україна протягом жовтня 2021 р імпортувала 155 млн куб. м природного газу з Європи, у 4,3 рази менше, ніж у вересні. У порівнянні з жовтнем минулого року імпорт скоротився у 3,7 разів. Протягом всього місяця імпорт газу був стабільний — близько 4,97 млн куб. м на добу.

Після припинення транзиту російського газу до Угорщини через Україну, основним імпортним напрямком стала Словаччина, звідки Україна у жовтні імпортувала 116 млн куб. м газу (75% усіх поставок), у 3,4 рази більше, ніж у вересні. Поставки із Угорщини склали 37 млн куб. м (24% усіх поставок), у 16 разів менше, ніж у вересні. 1,8 млн куб. м (1% поставок) було імпортовано із Польщі, у 15,5 разів менше, ніж у вересні.

Україна протягом січня-жовтня 2021 р імпортувала 2,5 млрд куб м природного газу, у шість разів менше, ніж минулого року. Скорочення обсягів імпорту пов’язано із рекордно високими цінами цього року. Це найнижчий показник за останні шість років, відколи почався імпорт газу з Європи. Основну частину газу було імпортовано з Угорщини — 2,2 млрд куб. м (86% усіх поставок), зі Словаччини — 285 млн куб. м (11%) і з Польщі — 71 млн куб. м (3%). Значну частину газу імпортувала НАК “Нафтогаз УкраїниЦ, а також ТОВ “ЙЕ Енергія” (на початку року для газозбутових компаній).

Нагадаємо, що РАТ “Газпром” 1 жовтня 2021 р зупинило транзит природного газу через Україну в напрямку Угорщини.

За даними ТОВ “Оператор ГТС України”, заявки на транзит газу не надійшли, незважаючи на те, що потужності з України на вихід до Угорщини законтрактовані на весь газовий рік (із жовтня 2021 р до 30 вересня 2022 р) у розмірі 24,6 млн куб. м за добу.

Варто зазначити, що транзит природного газу через газотранспортну систему України у січні-вересні поточного року становить 32,7 млрд куб. м, що на 17,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року (39,5 млрд куб. м).

Як вже повідомляло NotaВene, транзит природного газу через газотранспортну систему України в січні-серпні поточного року становив 29,5 млрд куб. м, що на 15,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року (34,8 млрд куб. м).

Total
0
Shares
Previous Article

Apple обігнав Xiaomi і став другим за величиною виробником смартфонів

Next Article

Борг Пенсійного фонду від початку року зріс на 13,8 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share