Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі потрапив під заборону

Національная комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 26 травня обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія, Білорусь), до 0 МВт до 1 жовтня 2021 р, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Ми ухвалюємо це рішення з ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка, який звернувся до нас із таким проханням. При цьому ми згадуємо і наш досвід, і цю зиму, і згадуємо про баланс інтересів, тому що ми також думаємо і про споживачів, і про те, що теоретично припинення імпорту як ринкового механізму може призводити і до зловживань та маніпуляцій на ринку”, — заявив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Він не виключив, що НКРЕКП, найімовірніше, продовжить обмеження пропускної спроможності перетинів ліній електропередач між Україною і Росією та Білоруссю після 1 жовтня.

НКРЕКП відповідною постановою ухвалила рішення анулювати результати річних аукціонів, на яких було розподілено пропускну спроможність на 2021 р у частині міждержавних зв’язків між Україною і державами, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія і Білорусь). Регулятор також доручив оператору системи передачі відшкодувати переможцям аукціонів кошти, сплачені за пропускну спроможність, розподілену на річних аукціонах.

Нагадаємо, що експорт електроенергії в 2020 р перевищив імпорт вдвічі. За даними державного підприємства “Національна енергетична компанія Укренерго”, сумарний обсяг експорту електроенергії в Україні за підсумками 2020 р. перевищує імпорт в 2,1 рази — 4 754,1 млн кВт·год та 2 284,9 млн кВт·год відповідно. Зокрема, в торговій зоні ОЕС України (Польща, Білорусь, Росія та Молдова) експорт більший за імпорт в 8,4 рази — 1 734 млн кВт·год проти 205,7 млн кВт·год, а в “Острові Бурштинської ТЕС” (Угорщина, Словаччина та Румунія) в 1,45 рази — 3 020 млн кВт·год та 2 079,2 млн кВт·год відповідно.

Як вже повідомляло NotaВene, виробництво електроенергії в об’єднаній енергосистемі України в 2020 р скоротилося на 3,3% (на 5 млрд 157,3 млн кВт-год) в порівнянні з 2019 р — до 148 млрд 809,8 млн кВт-год.

Total
0
Shares
Previous Article

Ощадбанк захистив у суді право на торгову марку

Next Article

Німеччина почала розслідування проти Google

Related Posts
Total
0
Share