Імпорт агропродукції зріс на 22%

Імпорт агропромислової продукції (продукти харчування включно) в Україну за дев’ять місяців поточного року склав 5 млрд доларів США, що на 22% вище аналогічного показника минулого року та на 89% перевищує показник п’ятитирічної давнини, повідомляє “Український клуб аграрного бізнесу“.

Як зазначає асоціація, імпорт агропромислової продукції в 3,5 рази нижчий в порівнянні з експортними поставками.

Найбільшу частку в імпорті в грошовому вимірі займають: риба охолоджена або заморожена (10%), корм для годівлі домашніх тварин (5%), олія пальмова (4%), насіння соняшнику для сівби (4%) та міцні алкогольні напої (4%).

Отже, першу п’ятірку найбільших імпортерів агропромислової продукції за дев’ять місяців 2021 р складають: Польща з часткою в 11% (575,5 млн дол.), Німеччина — 7% (337,1 млн дол.), Туреччина — 6% (297,8 млн дол.), Індонезія — 5% (232 млн дол.) та Італія — 5% (231 млн дол.). Як видно з наведених даних, найбільшими імпортерами стали країни Євросоюзу, сукупна частка яких в аграрному імпорті становить 55%.

“Частка агропромислового сектору в загальному українському імпорті за дев’ять місяців 2021 р становила 10%. Для порівняння, частка АПК в загальному експорті — 36%, що вказує на важливість даної галузі в представленості України на світовому ринку”, — підкреслює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Нагадаємо, що Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень поточного року знаходиться на четвертій позиції.

Як вже повідомляло NotaВene, у вересні Україна імпортовула рекордний обсяг сиру: 3,8 тис. т сичужного та 626 тис. т плавленого. В цілому за три квартали імпорт сиру виріс на 11%, майже до 33,4 тис. т.

Варто зазначити, що витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-серпні поточного року зросли на 35,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (у січні-липні зростання становило 34,7%).

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила на третину імпорт бензину

Next Article

Найбільший у світі контейнерний перевізник Maersk показав рекордну виручку

Related Posts
Total
0
Share