Імперіал Тобакко відсудила штраф від АМКУ в 460 млн грн у Верховному суді

Верховний суд визнав безпідставним застосування Антимонопольним комітетом (АМКУ) санкції у вигляді штрафу до підприємства з прямими іноземними інвестиціями “Імперіал Тобакко Юкрейн” і АТ “Імперіал Тобакко Продакшн Україна” на загальну суму 460 млн грн за нібито порушення антимонопольного законодавства, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Наша компанія завжди діяла повністю прозоро і виключно порядно, виступаючи за справедливу і чесну конкуренцію, щоб виконувати всі антимонопольні закони не тільки в українському законодавстві, а й принципи захисту економічної конкуренції, закладені в законодавстві ЄС”, — заявив генеральний директор компанії Растіслав Чернак.

Згідно з матеріалами суду, Імперіал Тобакко не мала відношення до подій на українському ринку дистрибуції тютюнових виробів, в результаті яких на ринку залишився один дистриб’ютор.

Нагадаємо, що АМКУ в жовтні 2019 р наклав штраф у розмірі 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії на виробників і дистриб’юторів сигарет: “ТЕДІС Україна” — 3,4 млрд грн, “Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибьюшн” — 370 млн грн, “Філіп Морріс Україна” — 810 млн грн, ПАТ” Джей Ті Інтернешнл Україна”— 430 млн грн, ПрАТ “Джей Ті Інтернешнл Компані Україна” — 490 млн грн, “Імперіал Тобакко Продакшн Україна”—170 млн грн, “Імперіал Тобакко Юкрейн”— 290 млн грн, ТОВ “Брітіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна” — 80 млн грн, ПрАТ “А/ Т тютюнова компанія “В.А.Т.—Прилуки”— 450 млн грн, а також зобов’язав ці компанії припинити порушення.

Група “Імперіал Тобакко» 20 липня 2020 р звернулася з позовом проти АМКУ в Господарський суд Києва, який відхилив її претензії та виніс рішення на користь АМКУ, а виробник тютюнових виробі 21 липня того ж року сплатив 460 млн грн штрафу, щоб уникнути нарахування додаткової пені.

2 лютого 2021 р компанія подала апеляційну скаргу в Північний апеляційний господарський суд, який також відмовив у її задоволенні, після чого Імперіал Тобакко звернулася до Верховного суду для захисту своїх прав.

Імперіал Тобакко входить в холдинг Imperial Brands (Британія), її тютюнова фабрика розташовується в Києві.

Бренди компанії — Davidoff, Parker & Simpsоn, West, Style, R1, “Прима”. Близько 50% виробленої продукції експортується на ринки 20 країн, серед яких — Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Об’єднані Арабські Емірати, Монголія, Ліван, Узбекистан, США.

Як вже повідомляло NotaВene, Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ПрАТ “Філіп Морріс Україна” і ТОВ “Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн”, скасував рішення Господарського суду Києва від 5 серпня 2020 р та прийняв нове рішення, яким задовольнив позов скаржників і скасував накладені на них Антимонопольним комітетом штрафи в 2019 р на загальну суму 1,2 млрд грн.

2 лютого 2021 р Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ “Тедіс Україна” і скасував штраф АМКУ на 3,4 млрд грн, який був накладений у жовтні 2019 р.

Додамо, що 13 серпня 2021 р Госпсуд Києва відмовився скасувати штраф на 923 млн грн, який АМКУ наклав на групу “Джей Ті” (“JTI Україна”).

26 січня 2021 р Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити скаргу ТОВ “Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна” на штраф АМКУ в розмірі 80 млн грн.

23 лютого 2021 р Північний апеляційний госпсуд задовольнив скаргу ПрАТ “А/Т Тютюнова компанія “В.А.Т.—Прилуки” (належить British American Tobacco) щодо штрафу АМКУ на 450 млн грн.

У березні 2021 р АМКУ наклав на “Тедіс Україна” новий штраф у розмірі 274 млн грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Держава змінює принцип розрахунку прожиткового мінімуму

Next Article

Китай націлився на 20% ринку напівпровідникових компонентів

Related Posts
Читать дальше

В Україні зменшилась орендна плата за землю сільськогосподарського призначення

За даними Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, орендна плата за земельні ділянки сільскогосподарського призначення державної…
Total
0
Share