Ілон Маск отримав від продажу акції Tesla майже 10 млрд дол.

Засновник Tesla Ілон Маск продав ще 934 091 акцію компанії на суму 1,05 млрд доларів США. Це стало черговим етапом у процесі продажу 10% акцій Tesla, що належать мільярдеру, що необхідно для сплати податків. Раніше Маск запитав у користувачів Twitter, чи варто йому продавати 10% акцій, що є в його розпорядженні, і обіцяв, що вчинить так, як забажає більшість респондентів, повідомляє Reuters.

Коли 7 листопада Маск опублікував у соціальній мережі опитування, деякі ринкові експерти назвали це безвідповідальним, оскільки побічно воно торкалося фінансових інтересів не лише Маска, але й професійних біржових гравців, а також рядових акціонерів. За деякими даними, продаж акцій був запланований задовго до початку опитування, оскільки Маску потрібно було отримати кошти для сплати податків за 22,8 млн акцій Tesla, отриманих ще в 2012 р.

Понад 50% опитаних проголосували за продаж. За кілька днів після опитування Маск почав виконувати обіцянку. На 24 листопада мільярдер продав 9,2 млн акцій, виручивши близько 9,9 млрд дол. Усього ж засновнику Tesla на момент опитування належало близько 170 млн акцій, тому зараз він продав трохи більше половини від заявлених 10%.

Незабаром після голосування користувачів Twitter акції Tesla впали в ціні і Маск за два дні втратив близько 50 млрд дол. — можливо, найбільша одноразова втрата для однієї фізичної особи за всю історію біржових торгів. Хоча з того часу курс значно зріс, йому так і не вдалося повернутись до колишніх значень.

Нагадаємо, що засновник компаній Tesla та SpaceX Ілон Маск став найбагатшою людиною за весь час, що журнал Forbes складає рейтинги найзаможніших людей світу.

Forbes повідомив, що після закриття торгів 25 жовтня статки Ілона Маска досягли рекордних 271,3 мільярда доларів США. Це сталося на тлі 13-відсоткового зростання акцій Tesla — капіталізація компанії перевищила один 1 трлн дол.

Як вже повідомляло NotaВene, капіталізація Tesla вперше перевищила 1 трлн дол. — її акції злетіли майже на 10% після новини, що найстаріша компанія з прокату автомобілів Hertz закупить у Tesla 100 тисяч електрокарів.

Варто зазначити, що акції виробника електромобілів компанії Tesla 7 січня виросли на 4,8%. Це дозволило її засновнику компанії та її основному власнику 49-річному Ілону Маску обігнати в рейтингу мільярдерів засновника Amazon Джеффа Безоса.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна утримується у топ-10 виробників чавуну

Next Article

Експорт солі в жовтні збільшився наполовину

Related Posts
Total
0
Share