Євросоюз закупив рекордні обсяги СПГ через загрозу зупинки імпорту газу з РФ

Як заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, ЄС підготувався до можливого припинення постачання російського газу до Європи, повідомляє Deutsche Welle.

За словами фон дер Ляйєн, ЄК останніми місяцями провела переговори з ключовими експортерами зрідженого природного газу (CПГ), такими як США, Катар та Єгипет, щоб ті наростили обсяги поставок.

Водночас, відбулися консультації із ключовими імпортерами СПГ, зокрема Японією та Південною Кореєю, щоб ті надали Євросоюзу сировину із власних запасів. Як вказала глава Єврокомісії, внаслідок зусиль Брюсселя у січні ЄС імпортував рекордні 10 трлн кубометрів зрідженого газу.

В останні дні літа вартість контракту з поставкою “на день вперед” перевищила поріг 600 дол./куб. м, а на початку жовтня перевищила 1000 дол. У грудні котирування піднялися вдвічі, сягнувши історичного максимуму 2190 дол.

Понад 40% газу країни Європи отримують з Росії, яка, за словами фон дер Ляйєн, нині “немає зацікавленості у збільшенні поставок, незважаючи на пікові ціни та ажіотажний попит”.

Нагадаємо, що в січні 2022 р. обсяг експорту СПГ із США до Європи вперше перевищив постачання трубопроводом газу з Росії.

Як вже повідомляло NotaВene.news, поставки скрапленого газу (LNG) зі Сполучених Штатів Америки до Європи у грудні зросли на 60,5% — до 4,7 млрд куб м, що на 21% (800 млн куб м) більше, ніж було поставлено в Азію.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт зернових збільшився на 35%

Next Article

Банки надали вугільній галузі за 3 роки 1,5 трлн дол.

Related Posts
Читать дальше

В Україні зменшилась орендна плата за землю сільськогосподарського призначення

За даними Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, орендна плата за земельні ділянки сільскогосподарського призначення державної…
Total
0
Share