Євросоюз визначився із санкціями проти Росії

Санкції Євросоюзу щодо Росії після визнання самопроголошених утворень на території Донецької та Луганської областей стосуватимуться доступу російської держави та уряду на європейські ринки капіталу, повідомляє Європейська комісія.

Пакет заходів містить пропозиції:

  • переслідувати тих, хто був причетний до незаконного рішення про визнання (серед інших це 351 депутат державної думи РФ),
  • запровадити санкції проти банків, які фінансують російських військових та інші операції на цих територіях,
  • обмежити можливості російської держави та уряду на доступ до капіталу та фінансових ринків та послуг ЄС, обмежити фінансування ескалаційної та агресивної політики,
  • обмежити торгівлю з ОРДЛО в ЄС, щоб гарантувати, що винні чітко відчують економічні наслідки своїх незаконних та агресивних дій.

Щодо банків, які фінансують російські збройні сили та інші операції на територіях Донбасу, за даними агентства Bloomberg, йдеться про Промсвязьбанк (опорний банк оборонно-промислового комплексу), банк “Россия” (з 2014 р. знаходиться під американськими санкціями), а також держкорпорацію ВЕБ.

У заяві не уточнюється, як саме буде обмежений доступ РФ до ринків капіталу ЄС і не зазначено, чи буде запроваджено заборону на участь у первинних розміщеннях суверенного боргу в євро.

Нагадаємо, що Велика Британія запроваджує санкції проти п’яти російських банків, а також проти близьких до президента Росії олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергов.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Білий дім підготував початковий пакет санкцій проти Росії, що включає заборону американським фінансовим установам обробляти транзакції для великих російських банків.

Total
0
Shares
Previous Article

Велика Британія ввела санкції проти РФ: банки та оточення Путіна

Next Article

Байден оголосив санкції проти Росії

Related Posts
Total
0
Share