Євросоюз розмістить облігації на 800 млрд євро для відновлення економіки

Європейська комісія представила п’ятирічний план залучення 800 млрд євро на відновлення економіки після коронавірусної кризи за рахунок розміщення облігацій, повідомляє в Twitter президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Майже третина цієї суми припаде на “зелені” папери.

ЄС буде залучати кошти за програмою NextGenerationEU, орієнтованої на подолання економічної і соціальної шкоди від пандемії коронавірусу. Програма була прийнята в кінці 2020 р., це частина загального плану відновлення Європи на 1,8 трлн євро.

Перші облігації будуть випущені в липні, продаж через банки почнеться у вересні, уточнює Bloomberg. Брюссель буде випускати облігації з терміном погашення від 3 до 30 років, а також короткострокові векселі, який стануть швидким способом залучити гроші на початковому етапі програми. Облігації вперше будуть розміщуватися шляхом проведення аукціонів, відзначає агентство.

Програма передбачає, що 30% облігацій будуть “зеленими”. “Міжнародні інвестори будуть знати, що, вкладаючи гроші в Європу, вони інвестують в здоров’я нашої планети”, — стверджує глава Єврокомісії Урсула фон Ляєн.

Залучені кошти будуть розподілятися між країнами-членами ЄС у вигляді безоплатних грантів та позик з 30-річним терміном погашення з 10-річним пільговим періодом.

Восени 2020 р. ЄС почав продавати соціальні облігації з метою фінансування програми зайнятості. ЄС вдалося залучити 275 млрд доларів — продаж паперів, як повідомляв Bloomberg, побили світові рекорди по операціях з борговими зобов’язаннями.

Інвестори можуть проявити інтерес і до нових облігацій ЄС, прогнозує агентство. Боргові папери ЄС можуть стати більш серйозною альтернативою казначейських облігацій США, зазначає Bloomberg.

Нагадаємо, країни Євросоюзу відстають від затвердженого календаря вакцинації від коронавірусу на сім тижнів, тоді як в лютому відставання складало п’ять тижнів. Відхід від графіка може коштувати економіці ЄС 123 млрд євро за підсумками 2021 р. підрахувала страхова компанія Euler Hermes.

Як вже повідомляло NotaВene, міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво яєць за рік зменшилося на 14%

Next Article

На одну вакансію в Україні претендують шість безробітних

Related Posts
Читать дальше

Чотири державних підприємства зі складу Укроборонпрому самостійно експортуватимуть свою продукцію

До переліку підприємств зі складу державного концерну “Укроборонпром”, які отримали право самостійного експорту продукції власного виробництва, увійшли “Новатор”,…
Total
0
Share