Євросоюз погодив нові санкції проти Росії

ЄС погодив другий пакет санкцій проти Росії за вторгнення на територію України. Очікується, що фінальна версія обмежень буде готова найближчим часом, повідомляє президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За заявою голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, санкції стосуватимуться п’яти секторів: фінансового, енергетичного, транспортного, експортного контролю та видачі віз. “Володимир Путін повинен і зазнає невдачі”, — заявили лідери ЄС.

Деталі поки немає, але, як пояснила фон дер Ляєн, заходи будуть “націлені на 70% російського банківського ринку та ключові держкомпанії, включаючи оборонні”. Санкції, що обмежують у тому числі доступ Росії до фінансових ринків, мають збільшити вартість запозичень у країні та підвищити інфляцію. Російські активи в ЄС заморожені, розмір депозитів росіян обмежений.

Крім того, під заборону потрапить експорт до Росії складного обладнання для НПЗ. Очікується, що це призведе до виснаження доходів від переробки нафти. Експорт напівпровідників та програмного забезпечення також буде заборонено.

Окрім іншого, російським авіакомпаніям заблокують продаж літаків та запчастин до них. Скасовуються візові привілеї для дипломатів та пов’язаних груп осіб, а також бізнесменів.

“Я доручив сьогодні головному управлінню державних фінансів ідентифікувати всі рахунки тих росіян, які наразі перебувають під європейськими санкціями. І ми використовуємо всі необхідні засоби, щоб заблокувати у Франції рахунки тих політичних та економічних діячів Росії, щодо яких запровадили санкції. Ці рішення будуть прийняті найближчим часом”, — стверджує міністр економіки та фінансів Франції Брюно Ле Мер

Його німецький колега Крістіан Лінднер сказав, що санкції означатимуть “повноцінну блокаду” російських банків та майже повне припинення ділових відносин із Росією.

“У нас вже є повноцінна блокада російських банків. Таким чином, ділові відносини із Росією практично закінчені. В окремих випадках транзакції є можливими. Наприклад, щоб оплачувати постачання газу. Наприклад, щоб німецькі фірми могли робити переклади своїм російським “дочкам”. Нові заходи можливі, але їхній вплив треба обмірковувати — йдеться про те, щоб наслідки несла російська економіка”, — уточнює Лінднер.

Нагадаємо, що Євросоюз запровадив санкції проти головних представників збройних сил Росії, державних пропагандистів та медійників. Загалом у списку санкцій у рамках першої хвилі обмежень опинилися 23 фізичні особи.

Як вже повідомляло NotaВene.news, США разом із Японією, Тайванем та Сінгапуром планує запровадити технологічні санкції проти Росії.

Total
0
Shares
Previous Article

Байден оголосив нові санкції проти Росії

Next Article

Путін i Лавров потрапили під санкції

Related Posts
Total
0
Share