Євросоюз готує універсальні гаманці-паспорта для громадян

У відповідь на запит окремих країн—членів Євросоюзу з приводу створення єдиного способу доступу до публічних і приватних сервісів, апарат Єврокомісії готує доповідь про створення електронного гаманця з безліччю додаткових функцій, повідомляє Financial Times.

За словами представника Єврокомісії Тьєрі Бретона, гаманець забезпечить громадянам ЄС “ключ до їх цифрових двійників”. Спеціальний застосунок буде зберігати платіжні дані, паролі і дозволить громадянам усіх 27 країн швидко отримувати доступ до місцевих урядових сайтів або, наприклад, платити штрафи і мита.

Доступ до програми буде здійснюватися за відбитком пальця або після сканування сітківки ока. Додатково програма буде служити сховищем для офіційних документів на кшталт водійських посвідчень. Застосування гаманців не є обов’язковим, але їх власники будуть отримувати особливі преференції від користування суперзахисною цифровою екосистемою, оптимальною для життя в період і після пандемії. Для того щоб захистити громадян від недобросовісних приватних компаній, євробюрократи мають намір захистити їх від недобросовісного використання персональних даних.

Зараз у Брюсселі обговорюють технічні стандарти, які дозволять повсюдно впровадити електронні гаманці приблизно протягом року. Вже існуюча в Європі інформаційна система подібного призначення має відносно низький рівень залученості її членів — тільки 19 країн використовують цифрові посвідчення особи, причому не всі з них сумісні один з одним.

Влада ЄС розраховує, що зростання цифрової грамотності в період розпалу пандемії допоможе надати імпульс розвитку нової системи, а простота використання також буде сприяти її широкому поширенню.

Як повідомляє Financial Times з посиланням на анонімне джерело, цифровий гаманець буде “простим, безпечним і буде захищати людей онлайн. Люди також зможуть вирішувати, якою інформацією вони готові поділитися — на відміну від Google і інших компаній, що не дозволяють самостійно визначати, які дані ви віддаєте”.

Нагадаємо, що єврокомісар Тьєррі Бретон, відповідальний за вакцинацію, презентував 28 березня майбутній європейський сертифікат здоров’я. Сертифікат можна буде завантажити на смартфон або надрукувати в паперовій версії, він буде діяти з 15 червня 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, статистична служба Європейського союзу опублікувала дані про впровадження штучного інтелекту (АІ) в країнах ЄС у 2020 р.

Статистика ЄС виділяє чотири категорії завдань з використанням АІ. По-перше, це використання машинного навчання для аналізу великих даних на підприємстві. Під це завдання АІ впроваджено на 2% підприємств. По-друге, аналіз великих даних для розпізнавання мови і генерації мови на природних мовах. Цю технологію впровадили на 1% підприємств в ЄС.

По-третє, розгортання чат-ботів або віртуальних агентів зі спілкуванням на природних мовах клієнтів. Таку технологію впровадили 2% підприємств. По-четверте, використання роботів для монотонних, небезпечних або повторюваних операцій — склад, прибирання та інше. Таке можна було знайти на 2% підприємств в ЄС.

Серед держав-членів ЄС у 2020 р. найвища частка підприємств, які використовували будь-яке з чотирьох розглянутих додатків АІ, була зафіксована в Ірландії (23%). За нею розташувалися Мальта (19%), Фінляндія (12%) і Данія (11%).

В інших державах-членах ЄС частка використання АІ на виробництві та в комерції була нижче 10%. Найнижчі частки зафіксовані в Латвії (2%), Словенії, Угорщини, Кіпрі (по 3%) і Польщі (4%).

Total
0
Shares
Previous Article

За рік ціни на продукти харчування збільшилися в середньому на 9%

Next Article

Рада підтримала законопроєкт про спрощення приєднання до електромереж

Related Posts
Total
0
Share