Європейський регулятор попереджає про ризики інвестицій в біткоін

Європейське управління з нагляду за ринком цінних паперів (ESMA) в новому звіті попередило про ризики втрати всіх коштів при вкладеннях в цифрові активи, такі як біткоіни.

На думку ESMA, деякі криптовалюти “дуже ризиковані і спекулятивні”. Відсутність регулювання позбавляє інвесторів гарантій і безпеки, а також зберігає актуальність попередніх попереджень, відзначають автори документа.

“Споживачі повинні усвідомлювати високі ризики покупки і / або володіння цими інструментами”, — йдеться в звіті.

ESMA зазначає, що під пильною увагою регуляторів залишаються стейблкоіни.

У вересні 2020 р. Єврокомісія опублікувала законопроєкт, що закладає регуляторну основу для кріптовалютних активів і стейблкоінов. Документ також передбачає запуск особливого правового режиму для проєктів на блокчейні.

Представники міжнародної асоціації довіренного застосування блокчейна (INATBA) розкритикували нові правила і заявили, що вони можуть перевантажити галузь.

Варто зазначити, що в січні 2021 р. голова Європейського центрального банку Крістін Лагард назвала біткоіни спекулятивним активом, що підлягають регулюванню.

Нагадаємо, на початку січня інвестиційний банк JPMorgan назвав теоретичну довгострокову мету для ціни біткоіни — 146 000 доларів США. 

Як вже повідомляв NotaВene, вартість найпопулярнішої криптовалюти різко знизилась вранці 22 лютого після зростання до рекордних 58, 354 дол. на день раніше. Весь тиждень біткоін активно йшов угору та регулярно оновлював історичні рекорди з грудня 2020 р. 19 лютого 2021 р. капіталізація біткоіну досягла 1 трлн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

ЄБРР запускає в Україні пілотний проєкт у створенні онлайн-судів

Next Article

Пересічний українець щодня проводить в YouTube більше 55 хвилин

Related Posts
Total
0
Share