Європейський центробанк схвалив проєкт по запуску цифрового євро

Рада керуючих Європейського центрального банку схвалила початкову стадію проєкту з розробки цифрового євро, повідомляє пресслужба ЄЦБ.

“Минуло дев’ять місяців з тих пір, як ми опублікували наш звіт про цифрове євро. За цей час ми провели подальший аналіз, запросили думки громадян і фахівців і провели кілька експериментів, результати яких виявилися обнадійливими. Все це привело нас до вирішення прискорити процес і почати проєкт цифрового євро”, — заявила голова Європейського центробанку Крістін Лагард.

Початковий етап — етап дослідження — триватиме 24 місяці. Протягом цього терміну планується вирішити питання, що стосуються проєктного рішення та поширення цифрового євро.

ЄЦБ відзначає, що цифровий євро повинен задовольняти потреби європейців, а також сприяти запобіганню незаконній діяльності і будь-якого небажаного впливу на фінансову стабільність і грошово-кредитну політику. Регулятор також нагадує, що цифровий євро буде доповнювати готівку, а не заміняти їх. Остаточне рішення про можливий випуск цифрового євро буде прийнято пізніше.

Як вже повідомляло NotaВene, державний Сільгоспбанк Китаю протестував цифровий юань (DCEP) у своїх банкоматах у місті Шеньчжень. Клієнти конвертували готівку і банківські заощадження в цифровий юань і навпаки.

Банкомат з підтримкою DCEP — частина експерименту ЦБ Китаю в Шеньчжені. В рамках тестування влада розподілила у жовтні минулого року через лотерею 100 000 “червоних конвертів” з 200 цифровими юанями в кожному на суму близько 3 млн доларів США.

Китайський держбанк також запустив інноваційну лабораторію з метою створення застосунків з підтримкою цифрового юаня. Сьогодні валюту можна витратити в більш ніж 10 000 магазинах, ресторанах і супермаркетах Шеньчженя.

Total
0
Shares
Previous Article

Міністром внутрішніх справ призначений Денис Монастирський

Next Article

Суд розпочав справу про банкрутство виробника Гаврилівських курчат

Related Posts
Читать дальше

Виробники зеленої електроенергії відсудили у держави 770 млн грн

Господарський суд Києва задовольнив низку позовів виробників “зеленої” електроенергії до державного підприємства “Гарантований покупець” про стягнення заборгованості за…
Total
0
Share