Європарламент закликає відключити Росію від SWIFT

Депутати Європарламенту підтримали резолюцію із закликом відключити Росію від міжбанківської системи передачі інформації про платежі SWIFT і зупинити добудову “Північного потоку-2”, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

Європейський парламент (ЄП) підкреслює, “що якщо нарощування військової потужності в майбутньому перетвориться на вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен ясно дати зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права і норм буде високою; наполягає на тому, щоб за таких обставин імпорт нафти і газу з Росії в ЄС був негайно зупинений, в той час як Росія повинна бути виключена з платіжної системи SWIFT, а всі активи в ЄС олігархів, близьких до російської влади, і їх сімей в ЄС необхідно заморозити і скасувати їх візи“, — сказано в документі.

ЄП також зазначає, що “як і раніше серйозно стурбований великомасштабним нарощуванням російської військової потужності на кордоні з Україною і в незаконно окупованій Автономній Республіці Крим, яке, відповідно до заяви міністерства оборони Росії, припинилося”. ЄП заявив, що “засуджує ці загрозливі і дестабілізуючі дії” РФ і “з вдячністю відзначає співрозмірну відповідь України”.

У зв’язку з цим ЄП висловився за те, щоб ЄС зробив висновки з “глибоко стурбованого нарощування російської військової потужності на кордоні з Україною, яке було припинено”.

“ЄП наполягає на тому, щоб повернення російських військ з кордону з Україною назад на їх постійні бази має бути здійснене повністю і без зволікання; вимагає, щоб Росія негайно припинила практику невиправданого нарощування військової потужності, спрямовану на загрозу її сусідам, припинила всі триваючі провокації і утримувалася від майбутніх провокацій, а також знизила напругу шляхом виведення своїх сил на їх постійні бази відповідно до своїх міжнародних зобов’язань”, — йдеться в резолюції.

Крім того, стверджує ЄП, нарощування російської військової могутності також становить загрозу для європейської стабільності, безпеки і миру, тому “діалог ЄС з питань безпеки з Україною повинен бути амбітним і сприятиме злагодженій оцінці викликів безпеки на місцях”. ЄП також висловився за те, щоб “дружні країни” підсилили військову підтримку Україні і надали оборонну зброю.

“ЄП закликає Росію вивести свої війська з так званих Луганській і Донецькій народних республік і повернути Україні контроль над Автономною Республікою Крим і містом Севастополем”, — сказано в резолюції.

ЄП також закликає РФ і підтримуваних нею сепаратистів дотримуватися угоди про припинення вогню. “(ЕП) Закликає Росію виконувати положення Мінських угод і конструктивно брати участь в Нормандські процесі і Тристоронньої контактній групі; наголошує на необхідності політичного вирішення конфлікту на сході України і посилення ролі ЄС у мирному вирішенні конфлікту”, – наголошується в резолюції.

У зв’язку з цим ЄП закликав Високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля “забезпечити, щоб Рада, незважаючи на оголошену передислокацію російських військ, продовжував стежити за розвитком ситуації у військовому аспекті і був готовим щодо подальших спільних дій”.

ЄП знову підтвердив свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, так само як і підтримку політиці ЄС щодо невизнання незаконної анексії Криму.

Крім того, ЄП закликав до негайного звільнення всіх незаконно затриманих і ув’язнених українських громадян на Кримському півострові і в Росії і висловив жаль у зв’язку з триваючими порушеннями прав людини в Криму і на окупованих територіях України, а також про широкомасштабний надання російського громадянства громадянам цих територій.

“ЄП підкреслює, що російські посадовці, дії або бездіяльність яких призвели до військових злочинів в Україні або призвели до їх вчинення, повинні постати перед міжнародним кримінальним правосуддям”, — сказано в резолюції.

ЄП також знову заявив про підтримку міжнародного розслідування обставин трагічної аварії рейсу MH17 Малазійських авіаліній, яке може являти собою воєнний злочин і повторив заклик притягнути винних до відповідальності.

Нагадаємо, що резолюції Європарламенту не мають зобов’язуючої для ЄС сили.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив 28 квітня, що ЄС не має інструментів, які дозволили б заморозити будівництво “Північного потоку-2” і відключити Росію від SWIFT.

Він підкреслив, що SWIFT є приватною міжнародною організацією і у ЄС немає компетенцій в цьому питанні.

Як вже повідомляло NotaВene, 19 січня США запровадили санкції проти трубоукладача на будівництві Північного потоку-2.

“Сполучені Штати запроваджують санкції проти російської юридичної особи KVT-RUS і визначають судно “Фортуна” як арештоване майно. KVT-RUS підлягає санкціям відповідно до розділу 232 “Закону про протидію американським противникам шляхом санкцій (CAATSA)” за навмисні продаж, оренду чи надання Російській Федерації товарів, послуг, технологій, інформації, або за сприяння будівництву російських трубопроводів для експорту енергоносіїв. Сполучені Штати розглядатимуть подальші дії найближчим часом згідно з CAATSA та законом про захист європейської енергетичної безпеки (PEESA) із змінами”, — йдеться в заяві держсекретаря Майкла Помпео.

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток Amazon за рік пандемії перевищив його сумарний трирічний обсяг

Next Article

Обсяг виконаних будівельних робіт у березні скоротився на 9,6%

Related Posts
Total
0
Share