Європарламент закликає Україну відкрити авіаринок для лоукостів

Європейський парламент (ЄП) закликав Україну відкрити свій авіаційний ринок для іноземних компаній, в тому числі лоукостів. Про це йдеться в резолюції ЄП про виконання Україною Угоди про асоціацію с Євросоюзом, повідомляє УНІАН.

“Європарламент закликає українську владу відкрити авіаційний ринок країни для європейських компаній, в тому числі лоукост-компаній”, – сказано в резолюції.

Крім цього, ЕП висловив підтримку планам підписання в найкоротші терміни угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір.

За словами голови представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, Україна і Європейський Союз підпишуть Угоду про спільний авіаційний простір найближчим часом.

Україна протягом кількох років веде переговори з ЄС про спільний авіапростір, яке дозволило б українським і європейським авіакомпаніям вільно працювати. Раніше підписання угоди було неможливо через суперечку між Великобританією та Іспанією щодо Гібралтару, і Україна не мала права самостійно приймати будь-які односторонні рішення з цього питання. 31 січня 2020 р. Великобританія перестала бути членом Євросоюзу, що відкрило шлях до переговорів про підписання угоди з ЄС про “відкрите небо”.

Варто зазначити, що у липні 2008 р. найбільша low-cost авіакомпанія Східної Європи Wizz Air почала свою діяльність в Україні і продовжує постійно нарощувати кількість рейсів.

Лише через десять років в Україні з’явився перший вітчизняний лоукостер SkyUp. Авіакомпанія виконує як внутрішні, так і міжнародні рейси.

Як вже повідомляло Nota Вene, 3 лютого Кабінет міністрів підтримав розпорядження президента Володимира Зеленського “Про делегацію України для участі в переговорах з Європейським інвестиційним банком щодо укладення гарантійної угоди “Розвиток аеропорту Бориспіль” між Україною та ЄІБ”, а також розпорядження про визначення доцільним залучення коштів позики від ЄІБ в розмірі 270 млн євро для реалізації проєкту.

Нагадуємо, почати корпоратизацію міжнародного аеропорту “Бориспіль” планувалося ще в 2017 р. Однак процес навіть не запущений, його кілька разів переносили на більш пізній термін.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий попит на нафту відновиться тільки на 60%

Next Article

Верховний суд став на бік ДТЕК у справі проти Укренерго

Related Posts
Читать дальше

Уряд взяв на себе управління над Енергоатомом і Укргідроенерго

Кабінет міністрів перебрав управління над державним підприємством “НАЕК” Енергоатом “, ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС “і трьома теплоелектроцентралями,…
Total
0
Share