Європарламент заборонив використання особистих даних для показу інтернет-реклами

Європейський парламент більшістю голосів (530 на 78) затвердив законопроєкт, спрямований на обмеження агресивної реклами в інтернеті, повідомляє The Verge.

Поправки, прийняті в рамках акту про цифрові послуги (DSA), заборонять великим інтернет-платформам, на кшталт Google, Meta і Amazon, використовувати конфіденційну інформацію (наприклад, про вік або національність) для показу реклами, що таргетує.

Передбачається, що алгоритми стануть прозорішими, а користувачі зможуть відмовитися від відстеження і навіть вимагати компенсацію, якщо платформоутримувачі продовжать просувати неналежний або незаконний контент.

Очікується, що нові заходи набудуть чинності з 2023 р. Погодження з Єврокомісією та країнами-учасницями ЄС розпочнеться 31 січня. Компаніям, що порушують правила, загрожує штраф до 6% від глобальної виручки.

Крім цього, депутати підтримали ініціативу про заборону таргетованої реклами для неповнолітніх та темних патернів — механізмів, які крадькома збирають інформацію про користувачів.

Нагадаємо, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів.

Як вже повідомляло NotaВene, витрати на інтернет-рекламу в 2020 р. зросли на 9% — до 336 млрд дол. При цьому вони вперше перевищили витрати на традиційну рекламу. За прогнозами, протягом п’яти років вони будуть підвищуватися в середньому на 7,7%.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила експорт олії

Next Article

Десятка найбагатших людей збільшила статки до 1,5 трлн дол.

Related Posts
Total
0
Share