Європарламент схвалив торговельну угоду ЄС з Великою Британією

Європейський парламент беззастережно підтримав угоду про торгівлю і безпеки між ЄС і Великобританією. 660 депутатів проголосували «за», ще 32 утрималися, і п’ятеро виступили проти, повідомляє The Guardian.

Після оголошення результатів британський прем’єр Борис Джонсон виступив із заявою і назвав це голосування кінцем болісного процесу Brexit, який коштував двом його попередникам на Даунінг-стріт робочих місць.

“Цей тиждень — останній крок в довгому шляху, що забезпечує стабільність наших відносин з Євросоюзом як з життєво важливим торговим партнером, близьким союзником і рівними суверенними країнами. Прийшов час дивитися в майбутнє і будувати Британію на глобальному рівні”, — сказав Джонсон.

Лорд Фрост, який очолював британську переговорну групу в минулому році, подякував європейським колегам за роботу і заявив, що Британія “завжди буде відстоювати свої інтереси, коли це необхідно, як суверенна країна, повністю контролює свою долю”.

Перед голосуванням президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запевнила депутатів в тому, що торговельна угода на 1449 сторінок гарантуватиме виконання обома сторонами взятих на себе зобов’язань. Угода про торгівлю та безпеку буде офіційно ратифікована тільки після прийняття Радою міністрів ЄС до 30 квітня.

Нагадаємо, виробник автомобілів Bentley винайняв флот літаків Ан-124-100 “Авіаліній Антонова”, щоб уникнути потенційних проблем із наземною лінією постачання, спричинених процесом Brexit.

Як вже повідомляло NotaВene, експорт віскі з Великої Британії в січні 2021 р. зменшився на 66,5 млн фунтів у порівнянні з 2020 р. Однією з причин експерти називають пандемію та Brexit.

Total
0
Shares
Previous Article

Реальна зарплата в Україні зросла на 9,5%

Next Article

Уряд відкрив доступ до фінансового стану всіх українських компаній

Related Posts
Total
0
Share