Європарламент розпочав процедуру вступу України до ЄС

Європейський парламент прийняв заявку України на членство в Європейському Союзі. Розпочато спеціальну процедуру вступу, повідомляє РБК-Україна.

Європарламент визнає європейську перспективу України та працюватиме над тим, щоб Україна отримала статус кандидата на членство , заявила президентка ЄП Роберта Метсола на позачерговій пленарній сесії, присвяченій війні РФ проти України,

“Ми визнаємо європейську перспективу України. І, як чітко зазначає резолюція, ми вітаємо заявку президента України про статус кандидата, і ми будемо працювати над цією метою. Тому що ми хочемо, і ми повинні зустріти майбутнє разом”, — сказала Метсола.

Вона заявила, що Європарламент повністю підтримує українців у їхній “боротьбі за виживання у ці темні часи нашої історії”.

На засіданні парламенту були присутні усі перші особи ЄС — президент Євроради Шарль Мішель, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель. 

Нагадаємо, що 28 лютого президент Володимир Зеленський звернувся до ЄС щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою.

“Європейці усвідомлюють, що українські солдати борються за власну державу, а отже і за всю Європу”, — стверджує Зеленський.

“Це дає повне право зробити наступне. Ми звертаємося до ЄС щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою. Ми вдячні партнерам за те, що вони поряд із нами, але наша мета — бути разом з усіма європейцями. І головне — бути на рівних. Я впевнений, що це справедливо. Я впевнений, що ми на це заслужили. І я впевнений, що все це можливо”, — заявив Зеленський.

Як вже повідомляло NotaВene.news, ЄС погодив другий пакет санкцій проти Росії за вторгнення на територію України.

За заявою голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, санкції стосуватимуться п’яти секторів: фінансового, енергетичного, транспортного, експортного контролю та видачі віз. “Володимир Путін повинен і зазнає невдачі”, — заявили лідери ЄС.

Total
0
Shares
Previous Article

Нафта Urals продається із рекордною знижкою 15 дол.

Next Article

Мінфін розмістив військові облігації на 8 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Казахстан починає щеплення населення вакциною власного виробництва QazVac

У Казахстані пройшло відвантаження першої партії вакцини QazVac (QazCovid-in), виробленої на базі Науково-дослідного інституту проблем біологічної безпеки, повідомляє…
Total
0
Share