Європа вперше обійшла Китай за кількістю проданих електромобілів

У минулому році Європа вперше обійшла Китай за кількістю проданих електромобілів, і саме в цих двох регіонах експлуатується понад 70% машин на електротязі. У 2020 р. в Європі було реалізовано більше 1 млн машин з електродвигунами, обсяги збільшилися майже в три рази. Інші регіони планети сильно відстають по поширенню електромобілів, повідомляє Reuters.

За даними Munich Mobility Show, в минулому році машини з тяговими електродвигунами склали більше 10% від усіх обсягів продажів нових транспортних засобів в Європі. Серед них, як і раніше, висока частка гібридів, оскільки батарейні електромобілі становлять лише 54% обсягів продажів. У Китаї їх частка досягає 80%, в США — 79%.

По дорогах Китаю в минулому році, за даними німецьких дослідників, їздило 4,2 млн машин з тяговими електродвигунами, в Європі їх налічувалося 3,2 млн штук, а в США — лише 1,7 млн ​​одиниць. Навіть пандемія не завадила електрифікованим автомобілів демонструвати зростання обсягів продажів, винятком став лише ринок США, де попит стиснувся на 6%.

Норвегія при чисельності жителів близько 5 млн чоловік може похвалитися наявністю 433 609 електрифікованих автомобілів, за весь минулий рік тут було продано 105 000 штук. На американському континенті при чисельності населення понад 420 млн осіб кількість поставлених на облік в минулому році електромобілів не перевищила 18 000 одиниць. В Африці, при чисельності населення 1,2 млрд людей, було зареєстровано в минулому році 1509 електрифікованих транспортних засобів.

Нагадаємо, обсяг продажів електроавтомобілів у Європі зріс на 200%. Лідером споживчих симпатій на континенті став компактний електромобіль Renault Zoe, на другому місці опинився Volkswagen ID.3, а на третьому — Tesla Model 3.

Як вже повідомляло NotaВene, аналітичне агентство Canalys опублікувало звіт про світові продажі електрокарів в 2020 р. і зробило прогноз зростання, згідно якого їх частка на загальному авторинку досягне 50% в найближчі десять років.

Як наголошується в звіті, світові продажі електромобілів в 2020 р. зросли на 39%, досягнувши 3,1 млн одиниць. Показово, що зростання попиту на електрокари йшло паралельно зі зниженням продажів в цілому по ринку легкових автомобілів, який в минулому році скоротився на 14%. Іншими словами, все більше людей замість автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння вибирають електркар.

Total
0
Shares
Previous Article

Нацбанк очікує інфляцію на рівні 8%

Next Article

Єврокомісія пропонує обмежити використання штучного інтелекту

Related Posts
Total
0
Share