Європа використовуватиме ГТС України для імпорту зеленого водню

Українська газотранспортна система стане частиною транспортного коридору для експорту водню в ЄС. Про це заявили представники галузевої ініціативи European Hydrogen Backbone (EHB), яка об’єднує 23 газові інфраструктурні компанії ЄС, повідомляє “Оператор ГТС України“.

В рамках розвитку інфраструктури для сприяння декарбонізації група EHB пропонує перебудувати під водень ряд трубопроводів, що з’єднують ринки Євросоюзу з країнами-експортерами газу.

Оператори ГТС з Польщі та Угорщини відзначили наміри адаптувати вже існуючу газотранспортну інфраструктуру для інтеграції майбутніх українських виробників водню з країнами Центральної та Східної Європи.

Аналогічну готовність підтверджують оператори газотранспортних систем Словаччини та Чехії. “У своїй стратегії оператор ГТС враховує потенціал розвитку водню і ми активно вивчаємо цей інноваційний напрямок, — зазначив заступник генерального директора з розвитку і трансформації “Оператора ГТС” Павло Станчкак. — Зараз ми співпрацюємо з європейськими операторами для того, щоб врегулювати всі технологічні, регуляторні та економічні аспекти транспортування водню з метою енергетичного переходу до безвуглецевої енергетики”.

Нагадаємо, Україна оцінює потенціал виробництва “зеленого” водню в 5,5 млрд кубометрів на рік.

Група учасників EHB представляє бачення інфраструктури водневих трубопроводів протяжністю 39,7 тис. км в 21 країні: 69% запропонованої водневої мережі складається з адаптованих існуючих газотранспортних мереж, а 31% — нова інфраструктура, необхідна для підключення нових виробників. За твердженням учасників EHB, до 2035 р. природний газ і водень зможуть конкурувати за одну і ту ж трубопровідну інфраструктуру.

Як вже повідомляло NotaВene, Німеччина і Україна узгодили перший пілотний проєкт з виробництва водневого палива. Учасником проєкту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української — ДТЕК.

Варто зазначити, що федеральне міністерство навколишнього середовища Німеччини представило програмний документ, який представляє політичну мету країни в галузі ядерної енергетики в Європі.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Нагадаємо,

Total
0
Shares
Previous Article

JPMorgan виділить 2,5 трлн дол. на боротьбу зі зміною клімату

Next Article

Домогосподарства накопичили за час пандемії 5,4 трлн дол.

Related Posts
Total
0
Share