Європа стала найбільшим покупцем українських рослинних масел

У 2020 р Європа стала найбільшим покупцем української продукції з насіння соняшнику та інших олійних культур (гірчиця, льон, соєві боби та ріпак), повідомляє AgroPolit.

Європа посідає перше місце серед поціновувачів української соняшникової олії та продукції з олійних культур, адже саме європейські країни закупили у 2020 р 68,8 % українського експорту олійних (ЄС — 68,1%). На другому місці впевнено закріпилися країни Близького Сходу, які викупили 17,8 % олійної експортної продукції, виробленої в Україні.

Інші країни світу поділили між собою решту, однак показники українського експорту олійних культур не перетинають там показника у 10% і навіть країни ЄАЕС споживають всього 7,9 % експорту в цьому секторі, інші регіони, наприклад, Африка — всього 2,7 %.

На ринках світу реалізують українські олійні культури 1186 експортерів, які постачають продукцію на 92 експортних ринки.

Нагадаємо, що у 2020 р продукція агро-промислового комплексу склала 45% в загальному експорті товарів з України, зберігши лідерство в його товарній структурі. 

Як вже повідомляло NotaВene, за перші пів року для українських виробників відкрито 11 експортних ринків, при тому що за весь 2020 р іх було відкрито 12.

Отже, з початку 2021 р для виробників молока та молочних продуктів були відкриті ринки Лівану, Японії, Аргентини, Лівії та Кувейту. Для виробників переробленого тваринного білка відкрився ринок Сербії, для виробників столових яєць — ринок Ефіопії. Литва відкрила ринок для експорту арахнідів для потреб захисту рослин. Із Словаччиною погоджено сертифікат здоров’я для імпорту живих равликів для розведення із України, із Йорданією та Кувейтом — сертифікати на експорт дрібної рогатої худоби.

Варто зазначити, що Україна за обсягами імпорту в ЄС товарів сільськогосподарського виробництва в період з січня по квітень поточного року знаходиться на четвертій позиції. До найбільших постачальників агропромислового імпорту в Європейський Союз за перші чотири місяці поточного року увійшли Бразилія, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Україна і Китай. На ці країни припадає 34% від загального обсягу імпорту сільскогосподарської продукції. 

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво коксу в Україні відновило зростання

Next Article

Всупереч нестачі компонентів зростає продаж ігрових ПК

Related Posts
Total
0
Share