Єврокомісія змінює систему контролю за імпортом

Європейська комісія оголосила про початок нової системи контролю за імпортом, який потрапляє в Євросоюз через зовнішні кордони, що повинен стати важливою складовою реформування і зміцнення Митного союзу ЄС. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Єврокомісії.

“Європейська комісія почала сьогодні нову систему контролю за імпортом (ICS2), що означає значне посилення “першої лінії оборони” Митного союзу проти загроз в сфері безпеки і безпеки товарів, які незаконно потрапляють в ЄС через зовнішні кордони. Протягом першої фази ця система буде зосереджена на поштових і експрес-доставках, які потрапляють в ЄС повітряним транспортом, до того, як ICS2 буде застосована до всіх різновидів вантажного транспорту”, — йдеться в повідомленні.

Нова система контролю за імпортом поступово буде заміняти існуючі митні механізми ЄС з контролю за безпекою та безпекою імпорту, це буде відбуватися з 15 березня 2021 р. до 1 березня 2024 р. На першому етапі вона охопить поштові та експрес-доставки, на другому, до березня 2023 р. — вантажні повітряні перевезення, а в березні 2024 р. — морський, залізничний та дорожній транспорт.

В основі оновленої системи — поліпшення контролю та обміну даними про походження товарів і ланок поставки. Поряд зі “звичайними” процедурами нова система вперше буде включати можливість оперативного аналізу ризиків, який буде здійснюватися в режимі реального часу. Це передбачає введення єдиної електронної бази даних і обміну інформацією про існуючі ризики і торгових операцій, тісна співпраця між структурами Єврокомісії, митними органами країн-членів і представниками бізнесу.

Нагадаємо, у 2020 р. взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом становила 10,2 млрд доларів США. Головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія, Франція, а також Велика Британія і Бельгія, які протягом останніх років міцно закріпились у цьому списку. Ці країни створюють понад 80 % сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Євросоюзом.

Як вже повідомляв NotaВene, наприкінці 2020 р. відбулося підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та Великою Британією. Вона почала діяти від початку 2021 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Населення зменшило споживання газу в 2020 р. на 14%

Next Article

Влітку кількість чартерів з України до Туреччини перевищить показники 2019 р.

Related Posts
Total
0
Share