Єврокомісія визнала зеленими атомну енергетику та газову галузь

Після року напружених суперечок Єврокомісія 2 лютого представила нові правила, за якими інвестиції у газову промисловість та атомну енергетику можна вважати “зеленими”, повідомляє Euronews.

Єврокомісія вирішила, що атомна та газова енергетика відповідають вимогам таксономії (або таксономіки), тобто економіки, яка не шкодить клімату. Ці галузі стануть у нагоді на період закриття викопних джерел. Нагадаємо, що до 2050 р. Європа має відмовитися від викопного палива.

Віце-голова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс пояснив рішення тим, що, незважаючи на прагнення перейти до відновлюваних джерел енергії, не всі країни Євросоюзу готові зробити це різко. “У держав-членів Євросоюзу різні стартові позиції, — написав він у Твіттері. – За жорстких умов газова промисловість та ядерна енергетика можуть стати мостом до більш екологічної енергетичної системи на перехідному етапі”.

Єврокомісар з фінансової стабільності Мейрід МакГіннес визнає, що використання газу та АЕС — недосконале рішення, але воно необхідне для поетапної відмови від вугілля та перемикання на енергію сонця та вітру.

“Ми говоримо, що, в обмежений час, зі строгими умовами, газ і атом повинні зіграти роль у нашому переході до більш поновлюваного майбутнього, — каже МакГіннес. — Для них є місце. Інвестиції в них не є обов’язковими, це добровільний інструмент. Він забезпечує ясність, розкриття та прозорість”.

Таксономія займає центральне місце у “Зеленій угоді” країн Євросоюзу, мета якої — зведення до нуля різниці між викидами та поглинанням вуглекислого газу до 2050 р. Вкладати приватний капітал можна буде в джерела енергії, які визнані екологічно чистими.

Деякі національні уряди, такі як австрійський, загрожують порушити судовий позов проти цієї пропозиції Єврокомісії. Вона може бути зупинена, якщо за це проголосують у Європейському парламенті 20 із 27 держав-членів. Але це малоймовірно з огляду на те, що в нього дуже багато прихильників.

Нагадаємо, що 14 липня 2021 р. Європейська комісія представила масштабну програму із боротьби зі зміною клімату, метою якої є скорочення до 2030 р. викидів CO2 у Євросоюзі не менше ніж на 55% порівняно з базовим рівнем 1990-х рр.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Євросоюз повинен припинити фінансування із загального бюджету транскордонних проєктів в області газу. Із такою заявою виступив комітет з промисловості, досліджень та енергетики Європейського парламенту.

Слід зазначити, що в березні 2021 р. міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

Федеральне міністерство навколишнього середовища використало річницю подій у Фукусімі для того, щоб представити програмний документ, який представляє політичну мету міністерства в галузі ядерної енергетики в Європі.

У документі присутній досить контраверсійний фрагмент, який вказує на те, що Німеччина планує політично впливати на держави ЄС з метою, щоб вони відмовилися від атомної енергетики.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяг готівки в минулому році зріс на 12,5%

Next Article

Імпорт агропродукції зріс на 19%

Related Posts
Total
0
Share