Єврокомісія схвалила проєкт угоди про відкрите небо з Україною

Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання Угоди між Україною, Євросоюзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір (угода про “відкрите небо”). Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомляє представництво України при Європейському Союзі.

Наступний крок — внесення проєкту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення, зазначається у повідомленні представництва.

“Укладення цієї угоди сприятиме створенню спільного авіаційного простору між Україною та ЄС на основі спільних та надійних стандартів ЄС у сфері безпеки польотів, управління повітряним рухом та захисту прав споживачів”, — йдеться у повідомленні. Завдяки угоді зросте число авіарейсів між Україною та ЄС, розшириться географія, відкриються нові можливості для громадян та бізнесу.

“Спільний авіаційний простір Україна-ЄС створить умови для нових комерційних можливостей авіаліній України і держав-членів ЄС, а також сприятиме залученню інвестицій в авіаційну сферу України”, – запевняють у представництві України при ЄС.

“Процес підготовки до підписання Угоди про Спільний авіаційний простір з ЄС триває. Як для нас, так і для європейської сторони найскоріше укладення цієї угоди є одним із головних спільних завдань на сьогодні. Розраховуємо на її підписання вже у другій половині червня”, — заявив міністра інфраструктури Владислав Криклій.

За словами міністра, підписання Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС дозволить наблизити українських авіаперевізників до європейських, зняти монополію на окремі маршрути, встановлені двосторонніми договорами, та полегшити відкриття нових.

Підписуючи угоду про відкрите небо, Україна бере на себе зобов’язання привести у відповідність до європейських стандартів українське законодавство у сфері безпеки польотів, організації повітряного руху та захисту довкілля, зазначає Криклій.

“У майбутньому як і українська, так і європейська сторона матимуть необмежені комерційні права на виконання польотів всередині України та між Україною та ЄС. Це дозволить не лише суттєво підвищити конкуренцію на ринку, а й сприятиме зниженню цін на квитки”, — запевнює міністр.

Укладення угоди сприятиме також швидшому відновленню ринку авіаперевезень внаслідок коронакризи та розвитку внутрішніх авіанапрямків.

Нагадаємо, Європейський парламент (ЄП) закликав Україну відкрити свій авіаційний ринок для іноземних компаній, в тому числі лоукостів. Про це йдеться в резолюції ЄП про виконання Україною Угоди про асоціацію с Євросоюзом.

Як вже повідомляв NotaВene, авіакомпанії Lufthansa Group збільшать число вильотів з аеропортів України в більш ніж три рази — з 15 щотижневих рейсів в зимовому сезоні до 55 перельотів в тиждень цього літа.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила експорт електроенергії майже в чотири рази

Next Article

Ціни на продовольство в світі досягли семирічного максимуму

Related Posts
Total
0
Share