Єврокомісія схвалила приєднання України до енергосистеми ЄС

Єврокомісія та об’єднання європейських електромереж погодилися розпочати процес екстреного приєднання України єдиної енергомережі ЄС та очікують, що цей процес займе кілька тижнів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як заявила єврокомісар з енергетичних питань Кадрі Сімсон: “Наш спільний з українською стороною довгостроковий пріоритет — це синхронізація української енергосистеми з європейською замість російської”.

Сімсон нагадала, що російське вторгнення в Україну почалося в той день, коли Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі, що є першим кроком до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС.

“Я говорила з Германом Галущенком і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову доєднуватися до російської енергетичної системи. Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою. Це технічний виклик”, — заявила єврокомісар.

Втім, за її словами, технічна готовність України до цього кроку висока і європейські оператори дали згоду на приєднання України на виняткових умовах.

“Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно це можливо. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів”, — стверджує Сімсон.

Нагадаємо, що системні випробування Об’єднаної енергосистеми України (ОЕС) в умовах ізольованого від енергосистем сусідніх держав режиму проводилися 24-26 лютого.

Як вже повідомляло NotaВene.news, в липні 2021 р. загальний експорт електроенергії в 297 разів перевищував обсяги імпорту. Укренерго пояснює таке співвідношення відсутністю імпорту в торгову зону ОЕС України (з Росії, Білорусі та Молдови).

Total
0
Shares
Previous Article

Shell і BP позбавляються від своїх активів у Росії

Next Article

Нафта Urals продається із рекордною знижкою 15 дол.

Related Posts
Total
0
Share