Єврокомісія пропонує обмежити використання штучного інтелекту

Єврокомісія виступила з ініціативою про регулювання використання штучного інтелекту в громадських сферах діяльності. Це необхідно, щоб забезпечити безпеку і підвищити довіру громадян до нових технологій, повідомляє офіційний сайт Європейського Союзу.

Нововведення потрібні, щоб жителі Європи могли довіряти продуктам на основі штучного інтелекту (Artificial Intelligence — АI). Передбачається, що розроблені методи усунуть ризики і стануть стандартом в міжнародному співтоваристві.

“Штучний інтелект — це засіб, а не мета. Він відкриває величезний потенціал для розвитку в таких сферах як охорона здоров’я, транспорт, енергетика, сільське господарство та туризм. Це також пов’язано з цілим рядом ризиків. Сьогоднішня ініціатива спрямована на зміцнення позицій Європи як центру передового досвіду в галузі АІ від лабораторних розробок до ринкового використання”, — заявив комісар з внутрішнього ринку Тьєрі Бретон.

ЄК опублікувала класифікацію сфер, в яких не рекомендовано використання АІ. Наприклад, пропонується заборонити використання систем, які становлять очевидну загрозу правам і можливостям людини. До цього переліку входять АІ для маніпулювання поведінкою людей і сервіси для визначення “соціальної оцінки” громадян.

Єврокомісія виділила перелік сфер з високими ризиками (транспорт, освіта, медицина), обмеженими ризиками (чат-боти) і мінімальними ризиками (використання АІ в відеоіграх або спам-фільтрах). Втручання регуляторів буде залежати від ступеня загрози громадянам і їх безпеки.

Передбачається, що за контроль відповідатимуть національні регулятори країн-членів Євросоюзу. Крім цього, буде створено Європейську раду з питань штучного інтелекту (European Artificial Intelligence Board), яка виробить більш детальні стандарти по розробці і експлуатації АІ.

Старший аналітик європейського Центру інновацій в області даних Бенджамін Мюллер заявив в розмові з The Wall Street Journal, що нові правила можуть загальмувати розвиток технологій в Європі. За його словами, розробка АІ може стати непомірно дорогою і навіть неможливою, в той час як, наприклад, в Китаї цей напрямок продовжить інтенсивно розвиватися.

Нагадаємо, Європарламент відмовив штучному інтелекту в праві на вбивство — АІ не повинен самостійно приймати рішення про застосування зброї, а використання автономних бойових систем в збройних конфліктах слід заборонити на міжнародному рівні.

Як вже повідомляло NotaВene, за останні п’ять років Apple придбав найбільшу кількість компаній, що працюють над штучним інтелектом. За цим показником технологічний гігант обійшов Accenture, Google, Microsoft і Facebook.

Total
0
Shares
Previous Article

Європа вперше обійшла Китай за кількістю проданих електромобілів

Next Article

Газотранспортна система отримала в 2020 р. прибуток 20,4 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share