ЄС заборонив транзит та імпорт нафтопродуктів з Білорусі

Європейський Союз оприлюднив перелік секторальних санкцій щодо Білорусі, повідомляє агентство Bloomberg.

Згідно з рішенням Ради Європейського Союзу, заборона на імпорт або транзит з Білорусі найважливіших експортних товарів — нафтопродуктів і калійних добрив — поширюється на контракти, які укладено після 25 червня 2021 р.

“Придбання, імпорт або трансфер з Білорусі нафтопродуктів буде заборонено. Забороняється прямо чи побічно надавати технічну допомогу, брокерські послуги, фінансування або фінансову допомогу, включаючи похідні фінансові інструменти, а також страхування й перестрахування, пов’язані із заборонами”, — йдеться в документі.

“Заборони не завдають шкоди виконанню контрактів, укладених до 25 червня 2021 року, або додаткових контрактів, необхідних для виконання таких контрактів”, — наголошується в документі.

Bloomberg стверджує, що заборона ЄС на експорт нафтопродуктів потенційно може мати більший вплив на безгрошову економіку Білорусі, яка “покладалася на російську нафту зі знижками, перетворюючи її на пальне і продаючи за кордон з метою отримання прибутку”.

“За перші чотири місяці цього року Білорусь подвоїла експортні продажі нафти до 1,5 млрд доларів за категорією, на яку поширюються нові санкції ЄС. Половина цієї виручки надійшла з ЄС, а ще 40% — від продажу в Україні”, — повідомляє агентство.

Нагадаємо, що торік білоруські НПЗ постачили в Україну 2,2 млн т дизельного палива, зайнявши 30% ринку. При цьому частка білоруських бензинів становила 40% (857,2 тис. т), бітуму — 49% (582,6 тис. т), скрапленого газу — 17% (344 тис. т).

Як повідомлялося, в кінці травня міністерство фінансів США заявило, що з 3 червня відновить дію санкцій щодо нафтових компаній Білорусі через інцидент з літаком лоукостера Ryanair 23 травня.

З початку травня великі російські нафтові компанії, які не бажають потрапляти під американські санкції, не постачають нафту на новополоцький НПЗ “Нафтан”. При цьому в травні Білорусь не купила жодного танкера азербайджанської нафти.

Крім того, санкції проти білоруських компаній запровадили Велика Британія, Канада й США. Так, Лондон вводить обмеження щодо BNK (UK) Ltd, яку звинувачують у прямій або непрямій підпорядкованості Олександру Лукашенку, про що свідчить лист департаменту фінансових санкцій британського мінфіну.

У документі також наголошується, що BNK (UK) Ltd контролюється Білоруською нафтовою компанією, через яку здійснюється експорт білоруських нафтопродуктів, а також держконцерном “Белнафтохім”.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня.

Варто зазначити, що Національная комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 26 травня обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія, Білорусь), до 0 МВт до 1 жовтня 2021 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Європарламент прийняв закон про скорочення викидів СО2 на 55% до 2030 р

Next Article

Квартальна виручка Nike вперше перевалила за 12 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share