ЄС виділяє 790 млрд євро на декарбонізацію

Країни–учасники Європейського Союзу планують протягом найближчого десятиліття спрямувати понад 790 млрд євро на декарбонізацію сталеливарної індустрії та інших галузей економіки, повідомляє GMK Center.

У Євросоюзі декарбонізація фінансується за допомогою різних інструментів: кредитів, грантів, фінансування частини CAPEX і OPEX. За цим напрямом діє сім різних інститутів, кожен з яких має власний фокус і джерела наповнення.

Зокрема, для металургії в ЄС запровадили окрему ініціативу: Carbon steel — Low-carbon steelmaking. Вона спеціалізується на фінансуванні досліджень і розроблення технологій, які дадуть змогу знизити викиди СО2 до 2050 р. на 80-95% у порівнянні з 1990 р.

Загальний бюджет партнерства Carbon steel — Low-carbon steelmaking сягає 1,4 млрд євро. 50% цих коштів виділяють металургійні компанії, 50% — інститути публічного фінансування (Horizon Europe, Європейське об’єднання вугілля і сталі). Партнерство буде фінансувати проєкти з бюджетом 10-100 млн євро.

Як вже повідомляло NotaВene, за підрахунками Міжнародного інституту алюмінію, для декарбонізації світового алюмінієвого сектора в період до 2050 р. буде потрібно від 500 млрд до 1,5 трлн доларів США.

Варто зазначити, що понад 400 промислових компаній важкої промисловості і транспортного сектору, серед яких сталеливарний гігант ArcelorMittal, уклали угоду зі скорочення викидів парникових газів для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Угода під назвою “Партнерство Місія здійсненна” об’єднує підприємства з семи індустрій — сталеливарної, цементної, хімічної, алюмінієвої промисловості, суднобудування, авіації і вантажоперевезень. На галузі сумарно припадає одна третина світових викидів парникових газів.

Total
0
Shares
Previous Article

Пасажиропотік через аеропорти України скоротився на 33%

Next Article

Акції компаній вітряної енергетики впали на 35%

Related Posts
Total
0
Share