ЄС виділив 50 млн євро на гранти для українських фермерів

Єврокомісія виділила 50 млн грантових коштів для підтримки українських фермерів, заявила заступниця генерального директора директорату з питань сусідства і розширення ЄК Катаріна Матернов, повідомляє AgroPolit.

“Ми виділили  50 млн євро протягом двох років у вигляді грантів для підтримки дрібних фермерів, зокрема, щоб мати можливість фінансувати купівлю землі. Це йде рука об руку з необхідністю розробити належну іпотечну систему”, — заявила Матернова.

Представниця ЄК повідомила, що Євросоюз підтримує в Україні малих фермерів, а також що прийшов час переконатися, що всі вони проінформовані про деталі земельної реформи та отримали фінансову підтримку.

Як вже повідомляло NotaВene, експерти “Аграрного союзу України” прогнозують, що в нашій країні запровадження ринку сільскогосподарської землі нагадуватиме ситуацію в Румунії. Там перші два-три роки спостерігався ажіотаж, а потім попит трохи спав і все стало на своє місце. В “Аграрному союзі України” вважають, що близько 90% власників паїв не поспішатимуть продавати свої ділянки. Чекатимуть з покупкою агрохолдинги, щоб за рахунок зменшення попиту збити ринкову ціну.

Варто зазначити, що, на думку експертів, законопроєкт № 2194 створює значний ризик знищення залишків дикої природи України. У рамках земельної реформи органи місцевого самоврядування отримують не тільки орні землі, але і луки, степи та ліси, розташовані на сільськогосподарських територіях. Але проєкт закону не впроваджує обмеження, необхідні для охорони таких природних екосистем.

Total
0
Shares
Previous Article

Промислове виробництво зросло за рік на 13%

Next Article

Ринок мікросхем пам'яті через рік зросте до 180 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Метінвест отримав дозвіл викупити Дніпровський меткомбінат

Антимонопольний комітет України дозволив міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійній групі компаній “Метінвест” опосередковано придбати цілісний майновий комплекс ПАТ “Дніпровський…
Total
0
Share