ЄЕК продовжить дію антидемпінгового мита на нержавіючі труби з України

Департамент захисту внутрішнього ринку Євразійської економічної комісії (ЄЕК) пропонує продовжити дію антидемпінгових заходів щодо безшовних труб із нержавіючої сталі з України діаметром до 426 мм ще на п’ять років, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Термін дії існуючої мита в розмірі від 4,32% до 18,96% від митної вартості в залежності від компанії-виробника закінчується 18 жовтня 2021 р. Цей антидемпінговий захід було встановлено за підсумками розслідування, проведеного ЄЕК в 2015-2016 рр. При цьому для ПрАТ “Сентравіс Продакшн Юкрейн” було встановлено мито в розмірі 4,32% від митної вартості.

У жовтні 2020 р департамент захисту внутрішнього ринку ЄЕК розпочав повторне антидемпінгове розслідування, ініціаторами якого виступили заводи групи ЧТПЗ (“Челябінський трубопрокатний завод” і “Першоуральський новотрубний завод”) і групи “ТМК” (“ТМК-Інкос” і “Волзький трубний завод”).

Згідно з оцінками російських заявників, у I півріччі 2020 р спостерігалося значне зниження ціни нержавіючих безшовних труб з України (на 23,6% у рублевому еквіваленті й на 27,8% — у доларовому), в результаті чого ціна на український товар без урахування антидемпінгового мита стала нижчою за ціну товару галузі економіки ЄАЕС.

Нагадаємо, що в грудні департамент захисту внутрішнього ринку ЄЕК продовжив дію антидемпінгового заходи щодо безшовних труб з нержавіючої сталі з України до 18 жовтня 2021 р включно.

В Україні основним виробником безшовних труб з нержавіючої сталі є компанія “Сентравіс”. Підприємство виробляє більше 1000 типорозмірів труб із понад 100 видів корозійностійких і жароміцних марок сталі. За підсумками першого півріччя “Сентравіс” знизив виробництво труб на 10,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 8,8 тис. Т.

Як вже повідомляло NotaВene, міжнародна комісія з торгівлі США (USITC) має намір продовжити на п’ять років термін дії антидемпінгових митних тарифів на імпорт вуглецевого обрізного товстолистового прокату з України.

Варто зазначити, що Мексика продовжила чинні компенсаційні мита на імпорт гарячекатаного прокату з України і Росії на п’ять років. Зараз розмір компенсаційних митних тарифів на імпорт г/к прокату з України становить 25%, а з Росії — 21%.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінфін дорозмістив євробонди на 500 млн дол. під 6,3%

Next Article

Енергоатом збільшив виробництво електроенергії на 6,8%

Related Posts
Total
0
Share