ЄС посилює контроль над американськими техногігантами

Європейський паламент підтримав законопроєкт, спрямований на посилення контролю над американськими технологічними гігантами. У новій редакції закон регулюватиме роздрібну торгівлю цих компаній, а також відносини з бізнес-користувачами за межами Європи, повідомляє Reuters.

У 2020 р єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер оприлюднила проєкт Закону про цифрові ринки (DMA), в якому перераховується, що можуть і не можуть робити американські технологічні гіганти. Порушення цього закону карається з небувалою строгістю — до 10% від світового обороту. У версії Вестагер закон націлюється на Amazon, Apple, Alphabet та Meta, проте Європарламент хоче поширити його дію на туристичний сервіс Booking.com, китайський маркетплейс Alibaba та європейського рітейлера Zalando.

Європейські законодавці вважають, що дію закону слід розширити не лише суб’єктами, але й сферами. Зараз у ньому обумовлюються основи роботи пошукових систем, соціальних мереж, інтернет-реклами, операційних систем, хмарних сервісів та сервісів обміну відео, проте запропоновано поширити його дію на веб-браузери, віртуальних помічників та смарт-телевізори.

І, нарешті, Єврокомісії запропоновано подавати щорічні звіти щодо діяльності техногігантів, щоб законодавці могли оперативно ініціювати розслідування щодо нових сервісів та нових продуктів. Всі пропозиції Європарламенту в 2022 р будуть направлені країнам, що входять до ЄС, і Єврокомісії, після чого документ набуде статусу закону.

Нагадаємо, що італійський антимонопольний регулятор оштрафував Amazon на 1,129 млрд євро, або 1,3 млрд доларів за зловживання домінуючим становищем на ринку логістичних послуг. За твердженням відомства, Amazon підштовхує продавців використовувати свій логістичний сервіс Fulfilment by Amazon (FBA).

Варто зазначити, що комісія із захисту даних Люксембургу (CNPD) наклала штраф в 746 млн євро (888 млн доларів США) на компанію Amazon за порушення конфіденційності даних користувачів. Попередній рекорд за подібне порушення отримував Google в 2019 р — 57 млн дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Джо Байден підписав указ, спрямований на обмеження монополій великих технологічних корпорацій і створення конкурентного середовища в технологічному секторі США. Президент підкреслив, що капіталізм без конкуренції є банальною експлуатацією.

Total
0
Shares
Previous Article

Ринок e-commerce в Україні зріс на 30%

Next Article

Приватні компанії збільшили видобуток газу на 7%

Related Posts
Total
0
Share