ЄС погодив надання Україні 1,2 млрд євро

Європейська комісія (ЄК) офіційно оголосила про намір виділити для України нову програму макрофінансової допомоги на суму 1,2 млрд євро, повідомляє агентство Укрінформ.

ЄК прийняла рішення про надання Україні макрофінансової допомоги на суму 1,2 млрд євро, яку раніше анонсувала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомила під час брифінгу речниця ЄК Верлі Нуйц.

“Єврокомісія запропонувала сьогодні нову програму макрофінансової допомоги для України до 1,2 млрд євро, як це було оголошено президентом Урсулою фон дер Ляєн минулого тижня. Ця програма дозволить посилити макроекономічну стабільність України та її загальну стійкість в поточному контексті. Фонди макрофінансової допомоги будуть доступними для України у формі довгострокових кредитів на дуже вигідних умовах”, — заявила речниця.

Швидке ухвалення цих пропозицій Радою ЄС та Європейським парламентом дозволить Єврокомісії негайно виплатити Україні перший транш допомоги в обсязі 600 млн євро. Другий транш буде виплачений після позитивної оцінки прогресу української влади “у визначеному колі короткострокових політичних заходів”.

Цей новий макрофінансовий пакет доповнює суттєву допомогу, яку ЄС вже надав Україні для підтримки стійкості країни та її модернізації, а також у боротьбі з пандемією COVID-19, на загальну суму більше 17 млрд євро з 2014 р.

Нагадаємо, що міжнародні резерви України в 2021 р. зросли на 6% до 30,941 млрд доларів США.

Міжнародні резерви збільшилися завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування та купівлі валюти Національним банком на валютному ринку.

Так, у серпні 2021 р. Україна отримала 1 928,2 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ) у рамках загального розподілу від МВФ, а в листопаді — другий транш від МВФ за програмою stand-by обсягом 500 млн СПЗ.

За рік також вдалося отримати інше пов’язане офіційне фінансування, зокрема від Єврокомісії обсягом близько 600 млн євро.

Як вже повідомляло NotaВene, Міністерство фінансів підвищило прогноз виплат за державним боргом у 2022 р. на 12,7 млрд грн — до 438,49 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Виторг виробників мікросхем може перевищити 1 трлн дол.

Next Article

Продажі планшетів у IV кварталі впали на 12%

Related Posts
Total
0
Share