ЄС планує інвестувати 300 млрд євро в розвиток мережі 5G

Асоціація європейських операторів телекомунікаційних мереж (ETNO) і консалтингова фірма BCG напередодні саміту лідерів ЄС, де серед іншого буде обговорюватися промислова і цифрова політика, опублікували доповідь “Зв’язок і не тільки: як телекомунікаційні компанії можуть прискорити цифрове майбутнє для всіх”. У ньому йдеться про необхідність значних інвестицій для реалізації економічних переваг цифрової інфраструктури, повідомляє сайт Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE).

За оцінками BCG, для повного впровадження мереж 5G в Європі буде потрібно 150 млрд євро, і для завершення робіт з модернізації фіксованої інфраструктури до гігабітних швидкостей необхідно ще стільки ж коштів. В даний час ЄС інвестує в мобільні мережі всього 16,4 млрд євро.

Аналіз BCG показує, що тільки технологія 5G може забезпечити щорічний приріст ВВП на 113 млрд євро і 2,4 млн нових робочих місць в Європі до 2025 р. Широке впровадження цифрових рішень також може допомогти скоротити викиди вуглецю на 15%. Це буде можливо завдяки розгортанню сервісів розумного міста і цифровій трансформації в транспортному секторі.

У минулому році країни-члени ЄС домовилися про те, що 20% з фонду відновлення економіки в 750 млрд євро повинні бути спрямовані на цифрові інвестиції. Члени ETNO сподіваються, що частина цієї суми буде направлена ​​на фінансування розгортання телекомунікаційних мереж наступного покоління.

У звіті також пропонується ввести в дію законодавство, яке дозволить постачальникам телекомунікаційних послуг в 27 країнах ЄС співпрацювати і спільно інвестувати в будівництво інфраструктури. На думку BCG, операторам також слід дозволити монетизувати трафік даних в своїх мережах, що допоможе їм наздогнати американських технологічних гігантів, таких як Google, Facebook і Microsoft.

Як зазначив керуючий директор і старший партнер BCG Вольфганг Бок, для ЄС життєво важливо виробити необхідні інвестиції, щоб залишатися конкурентоспроможними. “Сьогодні 83% малих і середніх підприємств ЄС не використовують передові хмарні сервіси, а більш 60% дітей у віці дев’ять років навчаються в школах, які все ще не оснащені цифровим обладнанням. У нашому звіті вказано шлях для Європи по нарощуванню кваліфікованої робочої сили і створення мільйонів робочих місць”, — додав він.

Нагадаємо, за підсумками аукціонів на частоти 5G, що відбулися в США наприкінці грудня, загальний обсяг заявок склав 69,8 млрд дол., що стало абсолютним рекордом для аукціонів на частоти для мобільного зв’язку.

Як вже повідомляв NotaВene, продажі смартфонів з підтримкою 5G в 2021 р. досягнуть позначки в 500 млн штук. Ринок 5G-апаратів почав зароджуватися в 2019 р. Тоді в свті було реалізовано близько 20 млн пристроїв. У 2020 р. продажі злетіли приблизно в 15 разів: за оцінками аналітиків Digitimes Research, відвантаження 5G-смартфонів склали від 280 до 300 млн одиниць.

Total
0
Shares
Previous Article

Колишній голова правління ПриватБанку оголошений у розшук

Next Article

Велика Британія інвестує 3 млрд фунтів в перехід громадського транспорту на екологічні автобуси

Related Posts
Читать дальше

У Волинській області розпочинається будівництво ВЕС за 200 млн євро

На території Затурцівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) у Волинській області восени розпочнеться будівництво вітропарку потужністю 106 МВт, повідомляє…
Total
0
Share