ЄС обмежує готівкові розрахунки сумою 10 тис. євро

Європейська комісія представила масштабний пакет заходів для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму в Євросоюзі. ЄК пропонує запровадити верхню межу в 10 тисяч євро для розрахунків готівкою, створити нове відомство для боротьби з відмиванням грошей і ретельніше контролювати обіг криптовалют, повідомляє Deutsche Welle.

Єврокомісія пропонує, щоб у майбутньому в державах ЄС можна було оплачувати готівкою тільки рахунки до 10 тисяч євро. Винятки пропонується зробити тільки для розрахунків між приватними особами та особами, які не мають банківських рахунків. Наприклад, власники вживаних автомобілів зможуть продавати їх приватним особам за готівку. Усе, що коштуватиме більше 10 тисяч євро, ЄК пропонує купувати і продавати безготівково, щоб кожну таку транзакцію можна було відстежити.

Варто зазначити, що дві третини країн-членів ЄС уже запровадили верхню межу для готівкових розрахунків. У Німеччині та Австрії такої межі немає.

Криптовалюти, зокрема біткоін, пропонується контролювати ретельніше, щоб можна було відстежити будь-яку транзакцію. ЄК також пропонує заборонити анонімні онлайн-біржі для торгівлі криптовалютами, так звані Wallets.

Єврокомісія пропонує заснувати нове відомство з питань боротьби з відмиванням грошей — Alma (Anti-Money Laundering Authority). Це відомство планується наділити повноваженнями контролювати фінансові установи, якщо існує підвищений ризик відмивання коштів або фінансування тероризму, а також доручити йому координацію зусиль національних профільних відомств країн-членів ЄС. Відомство може запрацювати на повну потужність з 2026 р.

Банки Німеччини вітають пропозиції Єврокомісії для створення єдиних правил боротьби з відмиванням грошей у ЄС. Ініціатива Брюсселя може стати “початком нової ери”, заявив генеральний директор Федеральної асоціації німецьких банків Андреас Краутшайд.

За даними Європейської рахункової палати, обсяг підозрілих транзакцій у ЄС може становити сотні мільярдів євро.

Нагадаємо, що Рада керуючих Європейського центрального банку схвалила початкову стадію проєкту з розробки цифрового євро.

Початковий етап — етап дослідження — триватиме 24 місяці. Протягом цього терміну планується вирішити питання, що стосуються проєктного рішення та поширення цифрового євро.

ЄЦБ відзначає, що цифровий євро повинен задовольняти потреби європейців, а також сприяти запобіганню незаконній діяльності і будь-якого небажаного впливу на фінансову стабільність і грошово-кредитну політику. Регулятор також нагадує, що цифровий євро буде доповнювати готівку, а не заміняти їх. Остаточне рішення про можливий випуск цифрового євро буде прийнято пізніше.

Як вже повідомляло NotaВene, Європейське управління з нагляду за ринком цінних паперів (ESMA) в новому звіті попередило про ризики втрати всіх коштів при вкладеннях в цифрові активи, такі як біткоіни.

На думку ESMA, деякі криптовалюти “дуже ризиковані і спекулятивні”. Відсутність регулювання позбавляє інвесторів гарантій і безпеки, а також зберігає актуальність попередніх попереджень, відзначають автори документа.

Total
0
Shares
Previous Article

Середня ціна зрідженого газу встановила рекорд України

Next Article

Мінцифри оприлюднило стратегію розвитку ринку віртуальних активів

Related Posts
Total
0
Share