ЄС новим законом забезпечить самодостатність Європи в напівпровідниковій галузі

Єврокомісія оголосила про плани по створенню нової екосистеми виробництва мікросхем, щоб забезпечити конкурентоспроможність і самодостатність Європи в напівпровідниковій сфері. Поштовхом до цього стала глобальний дефіцит чіпів, який продемонстрував високу залежність від постачальників з Азії і США. Варто відзначити, що в минулому році аналогічний закон розробили і в Сполучених Штатах, повідомляє Reuters.

Мета “закону про чіпи” полягає в тому, щоб створити європейську екосистему зі створення напівпровідників, починаючи від розробки і закінчуючи їх виробництвом. Це повинно забезпечити стабільність поставок і привести до розвитку нових ринків для європейських технологій. Єврокомісар Тьєррі Бретон говорить, що чіпи — це більше ніж просто ключові компоненти для виробників автомобілів, смартфонів і комп’ютерів. На його думку, напівпровідникова галузь є індикатором технологічного та промислового лідерства.

Бретон сказав, що “закон про чіпи” буде охоплювати дослідження, виробництво, міжнародне співробітництво і створення профільних відомств. Дефіцит напівпровідників являє собою одну з ключових проблем для відновлення ЄС від наслідків пандемії COVID-19.

Перешкоди на шляху нарощування потужностей для виробництва напівпровідників у Європі представлені труднощами з доступом до рідкоземельних металів і небажанням компаній інвестувати великі суми, якщо вони не зможуть запустити заводи на повну потужність з метою збільшення прибутку.

Нагадаємо, що провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться на розширенні потужностей в США.

Варто зазначити, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляло NotaВene, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має намір створити промислові союзи, щоб скоротити залежність від Китаю в сфері високотехнологічних продуктів.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила експорт чавуну на 42%

Next Article

Імпорт свинини з початку року зріс на 20%

Related Posts
Читать дальше

Авторські права захищатиме Національний орган інтелектуальної власності

Кабінет міністрів завершив реформу системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності, виконання функцій якого покладено…
Total
0
Share