ЄС і США погрожують відрізати Росію від світових ринків

Європейська комісія розробила міцний і всеохоплюючий пакет санкцій разом із США, Великою Британією та Канадою на випадок вторгнення Росії в Україну, повідомляє Deutsche Welle.

Санкції, що плануються ЄС та США у разі нападу Росії на Україну, покликані відрізати РФ від міжнародних фінансових ринків та високотехнологічних товарів, заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

В економічному плані всі штрафні заходи будуть накладені на “товари, яких Росія гостро потребує для модернізації та диверсифікації своєї економіки, але які виробляються у нас, щодо яких у нас світове лідерство, і які Росія не зможе замінити”.

Економіка Росії “майже повністю орієнтована на викопні види палива, а саме на нафту, вугілля та газ”, зазначила фон дер Ляєн, нагадавши, що на паливно-енергетичні товари припадає дві третини російського експорту, і половина державного бюджету РФ підживлюється саме від цього.

За словами фон дер Ляєн, пакет жорстких заходів включає фінансові санкції: “У випадку нападу ми обмежимо доступ Росії до фінансових ринків і встановимо експортний контроль, який зупинить можливість Росії модернізувати свою економіку”.

Нагадаємо, що покупці російської нафти в Азії та Європі, стурбовані ескалацією навколо України, починають переглядати плани та відкладають покупки партій, побоюючись опинитися у капкані санкцій, якщо розпочнеться війна.

Як вже повідомляло NotaВene.news, уряд Великої Британії затвердив 10 лютого оновлений варіант санкційного режиму проти РФ, що дозволить Лондону вводити масштабні заходи у разі вторгнення Росії в Україну.

“Тепер Велика Британія має можливість санкціонувати не лише тих, хто має пряме відношення до дестабілізації в Україні, а й структури, пов’язані з російською владою, а також компанії, які важливі для російського керівництва з економічного або стратегічного погляду”, — зазначає міністерство закордонних справ Великої Британії.

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні різко впало виробництво аграрної продукції  

Next Article

Samsung зберігає за собою перше місце на ринку телевізорів

Related Posts
Читать дальше

НКРЕКП оголосила про початок розслідування зловживань на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) винісла питання про проведення розслідування…
Total
0
Share