ЄК прийняла рішення про надання Україні 600 млн євро фінансової допомоги

Європейська комісія прийняла рішення про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, повідомляє РБК-Україна.

Віцепрезидент Єврокомісії та єврокомісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що “комісія прийняла рішення про виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС Україні в розмірі 600 млн євро. Це друга і остання виплата в рамках даної програми на загальну суму 1,2 млрд євро”.

За його словами, Україна виконала узгоджені політичні умови, що разом з хорошим прогресом щодо поточної програми України з МВФ дозволило комісії прийти до позитивного рішення щодо другого внеску.

Виплата коштів відбудеться наприкінці жовтня. Вони підуть на покриття дефіциту державного бюджету.

Як вже повідомляло NotaВene, 23 серпня набув чинності загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) між країнами – членами МВФ на суму 650 млрд доларів США.

Україна отримала 2,7 млрд дол., оскільки квота країни в МВФ — 0,42%.

Виділення СПЗ забезпечить додаткову ліквідність світової економічної системи, адже доповнить валютні резерви країн та зменшить їх залежність від внутрішнього чи зовнішнього боргу, стверджує МВФ.

Нагадаємо, що найбільший обсяг виплат за держборгом у поточному році припадає на вересень — 104,2 млрд грн (17% виплат за весь поточний рік), у тому числі 81,4 млрд грн — по зовнішньому держборгу (це 51% виплат по зовнішньому боргу за весь рік).

.

Total
0
Shares
Previous Article

Український ринок бітуму зріс за рік на 40%

Next Article

Україна збільшила виручку від експорту руди у 2,2 раза

Related Posts
Total
0
Share