ЄК не стане продовжувати контракти на поставку вакцини з AstraZeneca і Johnson & Johnson

Єврокомісія вирішила не продовжувати контракти на вакцину проти COVID-19 в наступному році з компаніями AstraZeneca і Johnson & Johnson. Про це повідомляє Reuters з посиланням на італійську газету La Stampa.

“Європейська комісія, за погодженням з керівниками багатьох країн ЄС, вирішила, що контракти з компаніями, що виробляють вірусні векторні вакцини, що діють на поточний рік, будуть продовжені після закінчення терміну їх дії”, — пише газета.

Замість цього Брюссель воліє зосередитися на РНК-вакцинах проти COVID-19 (мРНК), таких як Pfizer і Moderna.

Європейська влада розкритикували компанію AstraZeneca за недотримання обіцяних обсягів поставок.

Нагадаємо, що Johnson & Johnson вирішила відкласти введення вакцини проти COVID-19 в Європі на тлі розслідування в США про випадки тромбозу. “Ми прийняли рішення заздалегідь відкласти розгортання нашої вакцини в Європі”, — сказав представник J & J.

9 квітня в США тимчасово призупинили роботу центри вакцинації в Північній Кароліні і Колорадо, оскільки у щеплених вакциною Johnson & Johnson виявили побічні ефекти.

А вже 10 квітня стало відомо, що в Управлінні з контролю за продуктами і ліками США не знайшли зв’язку між застосуванням вакцини від коронавірусу Johnson & Johnson і тромбами у вакцинованих даним препаратом.

Раніше ВООЗ рекомендувала використовувати вакцину виробництва компанії Johnson & Johnson в країнах, де циркулюють штами коронавируса, які мутували.

Як вже повідомляв NotaВene, від початку березня понад десять країн Європи призупинили застосування вакцини Oxford/AstraZeneca через випадки виникнення тромбів у щеплених. Це, зокрема, Австрія, Данія, Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Ісландія, Італія, Іспанія, Австрія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія і Болгарія, Люксембург, Таїланд і Франція.

Варто зазначити, що Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Частка зеленої енергетики в Україні за рік зросла удвічі

Next Article

Ірландія лідирує в Європі по впровадженню штучного інтелекту

Related Posts
Total
0
Share