IBM збільшила чистий прибуток за квартал на 71%

Чистий прибуток американської компанії International Business Machines (IBM) у жовтні-грудні 2021 р. зріс на 71% (рік до року) і склав 2,33 млрд доларів США, або 2,57 дол. у розрахунку на акцію, порівняно з 1,36 млрд дол., або 1, 51 дол. на акцію, за аналогічний період попереднього року, повідомляє Финмаркет.

Прибуток без урахування разових факторів склав 3,35 дол. на акцію, повідомляє компанія. Квартальний виторг IBM збільшився на 6,5%, до 16,7 млрд дол. з 15,68 млрд дол. Експерти, опитані FactSet, в середньому прогнозували скоригований прибуток IBM у четвертому кварталі на рівні 3,3 дол. на акцію при виручці 15,96 млрд дол.

За підсумками всього 2021 р. чистий прибуток IBM зріс на 2,7% до 5,74 млрд дол. проти 5,59 млрд дол. роком раніше, виручка збільшилася до 57,35 млрд дол. з 55,18 млрд дол.

Акції IBM після публікації звітності підскочили на 6%, проте зростання скоротилося до 2,4% після того як керівництво компанії не почало прогнозувати прибуток на акцію на поточний рік, пише MarketWatch. За останні 12 місяців капіталізація компанії зросла майже на 14% — до 116 млрд дол.

Компанія очікує, що її виручка у 2022 р. збільшиться на 4-6% (mid-single-digit growth) без урахування спін-офа підрозділу Kyndryl та зміни валютних курсів, і прогнозує показник вільного грошового потоку на рівні 10-10,5 млрд дол.

Акції Kyndryl, в яку було виведено бізнес IBM із надання послуг керованої інфраструктури, почали торгуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі 4 листопада 2021 р. Після виділення цих активів IBM має намір сфокусуватися на пріоритетних для компанії напрямках гібридної хмари та штучного інтелекту.

Крім того, після спін-офу IBM назвала нові сегменти, за якими розкриватиме звітність. Цими сегментами стали консалтинг, програмне забезпечення (ПЗ) та інфраструктура.

У четвертому кварталі виручка IBM у сегменті ПЗ збільшилася на 8% і досягла 7,3 млрд дол., у консалтингу зростання виручки склало 13% — до 4,7 млрд дол., у сегменті інфраструктури показник не змінився у річному вираженні і склав 4,4 млрд дол.

Раніше аналітик Bernstein Тоні Сакконагі попереджав, що звіт IBM за четвертий квартал може не цілком відповідати прогнозам ринку через плутанину з виділенням бізнесу Kyndryl. Його рекомендація для паперів компанії — “на рівні ринку”.

Виручка важливої ​​для компанії бізнесу у сфері гібридної хмари у всіх сегментах підскочила на 16% — до 6,2 млрд дол. Торік загалом виручка у цій сфері збільшилася на 20% — до 20,2 млрд дол.

Нагадаємо, що компанія International Business Machines (IBM) збільшила виручку в другому кварталі 2021 р. на 3% в порівнянні з тим же періодом роком раніше.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна очікує на перегляд програми з МВФ у лютому

Next Article

Запаси газу у ПСГ знизилися на третину

Related Posts
Читать дальше

Уряд передав Укренерго, Оператора ринку і Магістральні газопроводи під управління Міненерго

Кабінет міністрів передав НЕК “Укренерго” та ПАТ “Магістральні газопроводи України” з під управління Міністерства фінансів під управління Міністерства…
Total
0
Share