Хмельницька область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Хмельницька обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій оголосила на території області надзвичайну ситуацію техногенного характеру через відсутність газу для бюджетних установ, повідомляє Хмельницька обласна державна адміністрація

У протоколі засідання комісії йдеться, що вона визнала на обласному рівні надзвичайною ситуацію, що склалася у зв’язку з відсутністю постачання природного газу для установ, організацій та комунальних неприбуткових підприємств на осінньо-зимовий період 2021-2022 рр. Зазначається, що ситуація загрожує життю і здоров’ю населення Хмельницької області та може призвести до значних матеріальних збитків.

“Ситуація у нас на Хмельниччині, як і в усій країні, досить критична, адже майже у всіх бюджетних установах розірвані договори, що були укладені на початку року на постачання газу у зв’язку з суттєвим зростанням його вартості”, — заявив голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

У кінці вересня в Києві було підписано меморандум, що гарантує бюджетним установам газ за ціною 16,39 грн за 1 кубометр. Але він не вирішує проблем бюджетних установ та організацій як окремих юридичних осіб, які використовують природний газ для опалення та гарячого водозабезпечення.

Як зауважив Гамалій, наразі треба провести перемовини з НАК “Нафтогаз України”, аби отримувати газ по 13,6 грн без ПДВ для бюджетних установ.

Нагадаємо, що Закарпатська облдержадміністрація оголосила надзвичайну ситуацію техногенного характеру через брак газу для бюджетних установ.

Варто зазначити, що протягом минулого тижня середня очікувана ціна закупівлі газу на тендерних процедурах виросла з 29 тис. грн до 41 тис. грн/тис. куб. м. Таким чином ціна втричі перевищила гарантовану Нафтогазом ціну газу у 13,66 грн /кубометр. 

Total
0
Shares
Previous Article

Дефіцит компонентів уповільнив зростання продажів персональних комп'ютерів

Next Article

МВФ погіршив прогноз зростання ВВП України до 3,5%

Related Posts
Total
0
Share