Гривня увійшла в топ-10 найприбутковіших валют 2021 р

Українська гривня увійшла в десятку найприбутковіших валют світу щодо американського долара в 2021 році, повідомляє агентство Bloomberg.

На першому місці знаходиться сейшельська рупія, яка на 60% зміцнилася завдяки відновленню туристичного бізнесу. Це найкращий результат серед 146 валют, за даними Bloomberg, у всьому світі.

На другому місці замбійська квача, на третьому – мозамбіцький метикал. На четвертому – вірменський драм, на п’ятому – ангольска квача.

Українська гривня посідає шосту позицію в рейтингу.

До топ-10 валют, які зміцнилися найбільше в 2021 р, увійшли грузинський ларі, білоруський рубль, угандійський шилінг і домініканський песо.

Нагадаємо, що в липні на валютному ринку переважав ревальваційний тиск, зумовлений значною пропозицією готівкової іноземної валюти та продажем банками валюти з позиції. Починаючи з 1 серпня до кінця року, НБУ щоденно купує на міжбанківському валютному ринку до 5 млн дол. США для нарощування міжнародних резервів.

Як вже повідомляло NotaВene, Нацбанк у червні купив валюти вшестеро більше, ніж продав. За словами заступника голови правління НБУ Юрія Гелетія, з початку року офіційний обмінний курс гривні до долара зміцнився на 4,5%, причому з кінця квітня ревальваційні тенденції посилилися.

Варто зазначити, що в травні населення продало банкам готівкової та безготівкової валюти майже на 2,075 млрд доларів США (у еквіваленті) і купило на 1,732 млрд дол. Чистий продаж валюти населенням склав 342 млн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Приватні компанії за 8 років збільшили видобуток газу більш ніж вдвічі

Next Article

Обсяг грошових переказів в Україну збільшився на 20%

Related Posts
Читать дальше

Авіапідприємства Укроборонпрому збільшили виробництво на 40%

У січні – листопаді поточного року загальний обсяг виробництва підприємств авіаційного напрямку Укроборонпрому перевищив показник аналогічного періоду минулого…
Total
0
Share