Google звинувачується в монополізації ринку онлайн-реклами

Група генеральних прокурорів США подала антимонопольний позов до Google, звинувативши компанію яка належить Alphabet, в незаконнії монополізації ринку онлайн-реклами. Позивачі впевнені, що частка від рекламних угод, яка отримується IT-гігантом на спеціалізованій біржі компанії від двох до чотирьох разів більше, ніж комісія, яку стягують конкуренти. повідомляє The Wall Street Journal.

Як вказують позивачі, через свої стратегії і положення на ринку Google отримує 80% від усіх рекламних замовлень. У 2018 р Google займала 75% ринку онлайн-реклами в США. У позові згадуються програми з кодовими назвами Bell, Elmo і Poirot, які допомогли Google збільшити продажі більш ніж на 1 млрд доларів.

На американському ринку Google забирає собі від 22% до 42% рекламних витрат, що проходять через її платформи. При цьому комісія компанії перевищує комісії конкурентів в два-чотири рази. Дрібні рекламодавці змушені платити ще більше.

Штати, які судяться з Google, також заявили, що Google обмежує можливості веб-сайтів по показу реклами. У свою чергу, представник IT-гіганта стверджує, що позивачі використовували недостовірну інформацію, а гонорари Google за рекламу — нижче, ніж в середньому по галузі.

Нагадаємо, що в квітні юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Як вже повідомляло NotaВene, Федеральна торгова комісія США (Federal Trade Commission — FTC) і генеральні прокурори 48 штатів подали два позови проти Facebook, звинувативши її в монополії на ринку соцмереж. Комісія зажадала продати WhatsApp і Instagram, зобов’язати компанію проводити такі операції тільки зі схвалення уряду і заборонити їй нав’язувати розробникам антиконкурентні умови.

Варто зазначити, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Частка атомної енергетики в світовій генерації знизиться до 8% до 2050 р

Next Article

Запаси вугілля на складах зменшилися у 4 рази від плану

Related Posts
Читать дальше

Нова Пошта доставлятиме міжнародні вантажі власними літаками

Група компаній “Нова Пошта” запускає власну авіакомпанію, яка здійснюватиме доставку міжнародних вантажів, повідомляє агентство “Укрінформ“. Нова авіакомпанія отримала…
Читать дальше

Уряд звільнив Коболєва і всю наглядову раду Нафтогазу

Кабінет міністрів прийняв рішення про звільнення голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“. Коболєв…
Total
0
Share