Google звинувачується в монополізації ринку онлайн-реклами

Група генеральних прокурорів США подала антимонопольний позов до Google, звинувативши компанію яка належить Alphabet, в незаконнії монополізації ринку онлайн-реклами. Позивачі впевнені, що частка від рекламних угод, яка отримується IT-гігантом на спеціалізованій біржі компанії від двох до чотирьох разів більше, ніж комісія, яку стягують конкуренти. повідомляє The Wall Street Journal.

Як вказують позивачі, через свої стратегії і положення на ринку Google отримує 80% від усіх рекламних замовлень. У 2018 р Google займала 75% ринку онлайн-реклами в США. У позові згадуються програми з кодовими назвами Bell, Elmo і Poirot, які допомогли Google збільшити продажі більш ніж на 1 млрд доларів.

На американському ринку Google забирає собі від 22% до 42% рекламних витрат, що проходять через її платформи. При цьому комісія компанії перевищує комісії конкурентів в два-чотири рази. Дрібні рекламодавці змушені платити ще більше.

Штати, які судяться з Google, також заявили, що Google обмежує можливості веб-сайтів по показу реклами. У свою чергу, представник IT-гіганта стверджує, що позивачі використовували недостовірну інформацію, а гонорари Google за рекламу — нижче, ніж в середньому по галузі.

Нагадаємо, що в квітні юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Як вже повідомляло NotaВene, Федеральна торгова комісія США (Federal Trade Commission — FTC) і генеральні прокурори 48 штатів подали два позови проти Facebook, звинувативши її в монополії на ринку соцмереж. Комісія зажадала продати WhatsApp і Instagram, зобов’язати компанію проводити такі операції тільки зі схвалення уряду і заборонити їй нав’язувати розробникам антиконкурентні умови.

Варто зазначити, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Частка атомної енергетики в світовій генерації знизиться до 8% до 2050 р

Next Article

Запаси вугілля на складах зменшилися у 4 рази від плану

Related Posts
Total
0
Share