Goldman Sachs оцінив прихований борг Китаю в половину ВВП

Прихований муніципальний борг в Китаї в минулому році перевищив половину ВВП країни, з посиланням на розрахунки Goldman Sachs повідомляє Bloomberg.

За даними інвестбанку, позабалансовий борг місцевої влади, залучений через спеціальні асоційовані фінансові структури (LGFV), на кінець минулого року досяг 53 трлн юанів, або 8,3 трлн доларів США, або 52% ВВП Китаю. Це більше офіційного держборгу, відзначає інвестиційний банк.

На думку фахівців, в контексті краху девелопера Evergrande, енергокризи і проблем з експортом основне джерело власних доходів влади провінцій — від продажу земель — значно вичерпається, і без нових боргів їм все одно не обійтися. Але краще, щоб вони були “явними”: банк радить владі КНР підняти річний ліміт запозичення через муніципальні облігації на 500 млрд юанів з 3,65 трлн юанів в 2021 р. Goldman Sachs нагадує, що фінансові ринки в будь-якому випадку сприймають запозичення через LGFV як держборг.

Дослідження охопило більше 2000 LGFV. Виявилося, що 40% боргів цього типу доводиться на будівництво, транспорт і промисловість. Близько 60% нової заборгованості направляється на погашення старої.

Найбільший борг у потужної провінції Цзянсу (головне місто Нанкін), близько 8 трлн юанів. Але найвище навантаження — у Тяньцзіня, Пекіна і Сичуані.

Оцінки прихованого боргу в Китаї складні і суттєво різняться. Напівофіційна оцінка на 2020 р втричі нижче, —- 14,8 трлн юанів, зауважує Bloomberg. S & P в 2019 р оцінювало борг в 20 трлн юанів, Rhodium Group в тому ж році — від 41,2 до 51,7 трлн юанів.

Нагадаємо, що дослідники аналітичної лабораторії AidData оцінили приховану заборгованість Китаю країн “Ініціативи поясу і шляху” в 385 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, ВВП Китаю в першому кварталі 2021 р зріс на 18,3% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість угод купівлі-продажу суден побила всі рекорди

Next Article

Бабий Яр – заповедник вопросов и ответов

Related Posts
Total
0
Share