Глобальні продажі електромобілів підскочили на 160%

За перші шість місяців поточного року у світі було продано 2,6 млн електромобілів, що на 160% більше, ніж в першому півріччі минулого року, повідомляє аналітична компанія Canalys.

Зростання продажів електромобілів набагато перевищило загальний світовий автомобільний ринок, який виріс на 26%. Експерти вважають, що високий попит на електромобілі збережеться і у 2021 р, особливо на двох провідних ринках — материковому Китаї і Європі.

У першому півріччі 2021 р в материковому Китаї було продано 1,1 млн електромобілів, що становить 12% від всіх проданих там легкових автомобілів. В Європі був проданий 1 млн електромобілів, що становить 15% нових машин. Продажі на двох ринках склали 87% всіх продажів електрокарів у всьому світі. Для порівняння: ринок електромобілів в США продовжує відставати. У першому півріччі 2021 р в США було продано 250 000 електромобілів, що становить всього 3% від проданих нових машин.

Нагадаємо, що в червні 2021 р в світі було продано 605 400 електромобілів, включаючи BEV (Battery electric vehicles) і PHEV (Plug-in hybrid electric vehicles), які відносяться до категорії тих, що підключаються або заряджаються від розетки (Plug-in), а також FCEV (Fuel cell electric vehicles — автомобілі на водневих паливних елементах).

Це рекорд продажів електричних машин за один місяць. Колишній рекорд був відзначений в грудні 2020 р. Частка електричних машин в червневих продажах легкових автомобілів склала 8,6%. За підсумками 2020 р вона становила приблизно 4,2%. Зростання продажів електромобілів в червні 2021 р (до червня 2020 р) складає 150%.

Як вже повідомляло NotaВene, аналітичне агентство Canalys опублікувало звіт про світові продажі електрокарів в 2020 р. і зробило прогноз зростання, згідно якого їх частка на загальному авторинку досягне 50% в найближчі десять років.

Як наголошується в звіті, світові продажі електромобілів в 2020 р. зросли на 39%, досягнувши 3,1 млн одиниць. Показово, що зростання попиту на електрокари йшло паралельно зі зниженням продажів в цілому по ринку легкових автомобілів, який в минулому році скоротився на 14%. Іншими словами, все більше людей замість автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння вибирають електрокар.

Станом на травень 2021 р в Україні офіційно зареєстровано 23,7 тисяч електромобілів.

Варто зазначити, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Згідно з законопроєктом №3476, до 1 січня 2031 р операції зі ввезення в Україну товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва електромобілів, звільняються від оподаткування ПДВ.

До 31 грудня 2033 р також звільняються від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (окрім тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також компанії автопрому, які реалізують електрокари власного виробництва.

 

Total
0
Shares
Previous Article

Бразилія переходить з вирощування арабіки на робусту

Next Article

Споживання вугілля в США досягло 60-річного мінімуму

Related Posts
Читать дальше

На майнінг біткоіну витрачається більше електроенергії, ніж споживає Аргентина

Дослідження Кембріджського університету показало, що щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина.…
Total
0
Share