Глобальне споживання відновлюваної електроенергії потроїлося за 10 років

За останнє десятиліття споживання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) зросло у середньому на 13,4% на рік. Відновлювані джерела енергії були єдиною категорією енергії, яка за останнє десятиліття зросла в усьому світі на двозначні цифри, повідомляє oilprice.com

Для порівняння, у 2010 р у світі споживалося 9,6 ексаджоулів відновлюваної енергії. У 2020 р цей показник збільшився втричі і склав 31,7 ексаджоуля.

Категорія “поновлювані джерела енергії” включає енергію вітру, сонячну енергію, біопаливо, геотермальну енергію та енергію, одержувану з біомаси. У звіті споживання ВДЕ розбивається на просте виробництво електроенергії (тобто без використання біопалива), і на це припадає 88% всього споживання ВДЕ.

В огляді повідомляється про “гідроенергетику” як окрему категорію. Це пов’язано з тим, що гідроенергетика є зрілою категорією виробництва енергії, яка зростає в усьому світі набагато повільніше, ніж сучасні поновлювані джерела енергії, такі як сонячна енергія. Світове споживання гідроенергії у 2020 р склало 38,2 ексаджоуля, що все ще більше, ніж категорія, що включає вітер і сонячну енергію. Однак середньорічні темпи зростання гідроенергетики за 10 років складають всього 2,1% у порівнянні з 13,4% для інших ВДЕ.

У глобальному масштабі гідроелектроенергія становила 6,9% світового споживання первинної енергії у 2020 р порівняно з 5,7% для сучасних ВДЕ.

У категорії ВДЕ велика частина споживання припадала на вітер (50,6%) і сонячну енергію (27,2%). Хоча споживання енергії вітру зберігає значну перевагу над споживанням сонячної енергії, споживання сонячної енергії продовжує зростати майже вдвічі швидше, ніж споживання енергії вітру, і, ймовірно, перевершить її в якості провідного джерела відновлюваної енергії у цьому десятилітті.

Китай обігнав США як найбільшого у світі споживача ВДЕ у 2018 р і продовжує нарощувати своє лідерство. Китай не тільки займає перше місце за загальним споживанням відновлюваних джерел енергії, але і темпи його зростання за останнє десятиліття значно перевищують всі інші країни, що входять в топ-10. У сукупності на десять найбільших споживачів припадало 75,9% світового споживання відновлюваних джерел енергії у 2020 р.

Незважаючи на стрімкі темпи зростання ВДЕ, важливо пам’ятати, що загальне світове споживання енергії зростає. Незважаючи на те, що за останнє десятиліття світове споживання ВДЕ збільшилося приблизно на 21 ексаджоуль, загальне споживання енергії збільшилося на 51 ексаджоуль. Збільшення споживання викопного палива склало більшу частину цього зростання, причому кожна категорія викопного палива продемонструвала збільшення споживання за десятиліття (хоча зростання вугілля було близьким до нуля).

У 2020 р ВДЕ були єдиною категорією, яка протистояла глобальній тенденції зниження споживання енергії. Незважаючи на зниження споживання первинної енергії у світі на 4,5% — найбільше з часів Другої світової війни — світове споживання відновлюваних джерел енергії зросло на 9,7% у 2020 р.

Це було невелике зниження у порівнянні з 12,2% роком раніше, але це чудово, враховуючи, наскільки значно пандемія вплинула на загальний попит на енергію.

Нагадаємо, що в Європейському Союзі виробництво електроенергії з відновлюваних джерел вперше перевершило електрогенерацію з викопного палива.

Як вже повідомляло NotaВene, Європейський парламент прийняв кліматичний закон, який збільшує мету ЄС щодо зниження викидів до 2030 р з 40% до мінімум 55% і на законодавчому рівні вводить зобов’язання досягти вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Варто зазначити, що глобальне виробництво електричної енергії у 2020 р було забезпечено завдяки наступним видам генерації: вугільна (33,8 %), з природнього газу (22,8 %), гідроелектростанції (16,8 %), атомні електростанції (10,1%), вітроелектростанції (6,1 %), сонячні електростанції (3,3 %), біонергетика (2,2 %). Про це свідчать дані звіту британського аналітичного агентства Ember.

Total
0
Shares
Previous Article

Український ринок вживаних легкових автомобілів зріс на 56%

Next Article

Верховна Рада ухвалила закон про індустріальні парки

Related Posts
Total
0
Share