Глобальне потепління завдає катастрофічної шкоди здоров’ю людини

220 медичних журналів з усього світу опублікували спільну статтю, що закликає вжити екстрених заходів для боротьби зі змінами клімату. Це безпрецедентний крок — раніше не траплялося, щоб така кількість видань публікувало одну і ту ж статтю, в їх числі The Lancet, The British Medical Journal, Chinese Science Bulletin.

“Наука однозначна: глобальне потепління на 1,5 ° C вище середнього доіндустріального рівня і триваюча втрата біорізноманіття створюють ризик катастрофічної шкоди для здоров’я, яку неможливо буде виправити”.

Автори статті попереджають: підвищення температури не є безпечним, а ризики для здоров’я добре відомі:

• за останні 20 років смертність від спеки серед людей старше 65 років збільшилася більш ніж на 50%

• підвищені температури викликають посилене зневоднення і втрату функції нирок, дерматологічні злоякісні новоутворення, тропічні інфекції, несприятливі наслідки для психічного здоров’я, ускладнення вагітності, алергії, а також серцево-судинні та легеневі захворювання і смертність.

“Нинішньої стратегії заохочення ринків до заміни брудних технологій на більш чисті технології недостатньо. Уряди повинні втрутитися, щоб підтримати модернізацію транспортних систем, міст, виробництва і розподілу продуктів харчування, ринків для фінансових інвестицій, систем охорони здоров’я і багато чого іншого”.

Стаття опублікована напередодні кількох важливих заходів, на яких будуть обговорюватися екологічні проблеми: Генеральна Асамблея ООН відкриється наступного тижня, Конференція зі зміни клімату відбудеться в листопаді в Глазго, Велика Британія.

Нагадаємо, що Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) опублікувало дані, згідно з якими липень 2021 р став найспекотнішим місяцем на планеті за всю історію спостережень.

• по всій Землі комбінована температура суші і поверхні океанів була на 0,93 градуса за Цельсієм вище, ніж в середньому за XX століття

• температура на поверхні суші в Північній півкулі була на 1,54 градуса вище за середню

Раніше вчені повідомили, що червень поточного року — на п’ятому місці серед найтепліших. Таким чином, є ймовірність, що 2021 р в результаті увійде в топ-10 найбільш спекотних років. Історія спостережень налічує 142 роки. В цьому році з січня по липень також вище норми була активність і кількість тропічних штормів — ураган Ельза, що утворився 1 липня, став найбільш раннім в сезоні.

У серпні міжурядова група експертів зі зміни клімату ООН опублікувала доповідь, в якій попередила про незворотність багатьох змін клімату і закликала запобігти кліматичній катастрофі. З точки зору економіки це означає, що продовжує зростати актуальність таких понять як “вуглецева нейтральність”, “альтернативна енергетика”, “сталий розвиток”, а згадка ESG-факторів (екологія, соціальний розвиток, корпоративне управління) стає невід’ємною частиною звітів компаній.

Як вже повідомляло NotaВene, 14 липня Європейська комісія представила масштабну програму із боротьби зі зміною клімату, метою якої є скорочення до 2030 р викидів CO2 у Євросоюзі не менше ніж на 55% порівняно з базовим рівнем 1990-х рр.

Total
0
Shares
Previous Article

Пасажиропотік Борисполя зріс на 66%

Next Article

Обсяг вантажних перевезень по Дніпру збільшився на 34%

Related Posts
Total
0
Share