Газпром створив компанію для німецької ділянки Північного потоку-2

Компанія Nord Stream 2 AG заснувала німецьку дочірню структуру Gas for Europe GmbH, яка стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу Північний потік-2, повідомляє Deutsche Welle.

Нова компанія стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу Північний потік-2, розташованої в німецьких територіальних водах, та майданчика берегових об’єктів у місті Лубміні як незалежний оператор транспортної системи відповідно до закону про енергетичне господарство ФРН. Головний офіс компанії Gas for Europe GmbH розташований у Шверіні.

Нагадаємо, що Nord Stream AG подала заявку на сертифікацію газогону Північний потік-2 до Федерального мережевого агентства ФРН 6 вересня 2021 р. Проте в листопаді регулятор оголосив, що призупиняє процедуру через невідповідність юридичним нормам європейського газового законодавства (анбандлінг). Операційна компанія Nord Stream AG, штаб-квартира якої розташована у Швейцарії, мала створити компанію у ФРН, щоб розділити функції.

Регулятор зазначає, що процес сертифікації залишатиметься призупиненим, доки не буде завершено передачу основних активів і людських ресурсів дочірньому підприємству, а Федеральне мережеве агентство зможе перевірити повноту поданих документів дочірньої компанії як нового заявника.

Як вже повідомляло NotaВene, у жовтні минулого року НАК “Нафтогаз України” подала до німецького регулятора заявку на участь у процесі сертифікації газогону Північний потік-2.

Компанія Nord Stream 2 AG заснувала німецьку дочірню структуру Gas for Europe GmbH, яка стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу Північний потік-2, повідомляє Deutsche Welle.

Про те, чому Північний потік-2 не тільки російський, а й німецький політичний проєкт, і які шанси України зберегти газовий транзит, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

.

Total
0
Shares
Previous Article

ФРС залишила ставку без змін

Next Article

Україна скоротила обсяги експорту борошна

Related Posts
Читать дальше

Нафтогаз отримав право на користування чотирма ділянками

Група Нафтогаз отримала спеціальні дозволи на користування Балаклійською, Іванівською, Бузівською та Берестянською нафтогазовими ділянками, відповідно до підписаних наприкінці…
Total
0
Share