Газпром купив всю додаткову транзитну потужність ГТС України на серпень

РАТ “Газпром” забронювало всі запропоновані тверді додаткові транзитні потужності України на серпень, повідомляє Інтерфакс.

На платформі Regional Booking Platform 19 липня бронювали додаткові транзитні потужності на серпень. Із запропонованих 15 млн куб. м на добу були запитані всі 15 млн. Такий же результат аукціону був і в попередні місяці.

З урахуванням того, що аукціон на тверді потужності пройшов зі 100-відсотковою реалізацією, найближчим часом може бути оголошено додатковий новий аукціон — на потужності, що перериваються (їх виконання залежить від технічної можливості газотранспортного оператора). Він, швидше за все, може відбутися 27 липня.

Небажання Газпрому купувати негарантовані потужності (зазвичай пропонуються з дисконтом) за ціною гарантованих традиційно називаються шантажем Європи. Втім, співвідношення газотранспортних потужностей, які виставляються на аукціони, твердих (19%) і тих, що перериваються (81%) газотранспортних потужностей залишається незмінним.

Хоча в липні проходять профілактичні ремонти на російських експортних газопроводах “Північний потік” і “Ямал—Європа”, “Газпром” не став збільшувати бронювання українських газотранспортних потужностей, компенсуючи транзит, що випадає, відбором газу зі сховищ в Європі.

Нагадаємо, що згідно з чинним до кінця 2024 р транзитним контрактом, РАТ “Газпром” оплачує НАК “Нафтогазу України” за фіксованим тарифом прокачування на рік 40 млрд куб. м газу або 110 млн куб. м на добу. Якщо йому потрібно прокачати більше, то бронюється додаткова потужність, а тариф зростає. При бронюванні додаткових потужностей на квартал він вище в 1,1 рази, на місяць — в 1,2 рази, на добу — в 1,45 рази.

Як вже повідомляло Nota Вene, НАК “Нафтогаз України” надав російському акціонерному твариству “Газпром” послуги з транспортування газу через територію України в 2020 р на 2,11 млрд долл. Загальний обсяг транспортування російського газу через територію України в 2020 р склав 55,8 млрд куб. м.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість боргів фізичних осіб в Україні зросла на 15%

Next Article

Мінекономіки оприлюднило оцінку зростання ВВП України

Related Posts
Total
0
Share