Газ у Європі подешевшав після зростання транзиту через Україну

Спотова ціна газу в Європі впала на 6% після того як 1 лютого потоки російського газу через Україну почали відновлюватися до нормальних значень, повідомляє Bloomberg.

Відновлення зазначено на пункті обліку Вельке-Капушани на кордоні України та Словаччини. Котирування газу знизилися до 79,5 євро за мегават-годину, що відповідає 930 дол. за тисячу кубометрів. Додатковим фактором цього стала м’яка зима в Європі та зростання вироблення альтернативних джерел.

У січні Газпром забронював менше чверті потужностей, запропонованих для транзиту через Польщу, і не замовляв додаткову потужність через Україну.

Нагадаємо, що 1 лютого вперше в історії розпочався фізичний імпорт газу з Угорщини в Україну.

Раніше система ГТС могла працювати лише у напрямку з України до Угорщини. Завдяки проведеним технічним заходам була створена можливість транспортування газу в обох напрямках.

Угорський напрямок став другим після Словаччини гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть у разі відсутності транзиту, зазначає директор Оператора газотранспортної системи Сергій Макогон. Крім того, відкриття напрямку дозволило трейдерам організовувати постачання в Україну скрапленого газу з терміналу у Хорватії.

Як вже повідомляло NotaВene, поставки скрапленого газу (LNG) зі Сполучених Штатів Америки до Європи у грудні зросли на 60,5% — до 4,7 млрд куб м, що на 21% (800 млн куб м) більше, ніж було поставлено в Азію.

Нагадаємо, що спотова ціна газу в Європі 20 грудня злетіла понад 1900 доларів США за тисячу кубометрів.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на природний газ досягли багаторічних максимумів — цьому посприяла спека, яка підвищує попит на вироблення електроенергії в північній півкулі для кондиціонування повітря, окрім того, в деяких регіонах трейдери почали заздалегідь поповнювати запаси на зиму.

Total
0
Shares
Previous Article

Держборг США вперше перевищив 30 трлн дол.

Next Article

Експорт товарів у січні перевершив імпорт

Related Posts
Total
0
Share