Гарантований покупець повністю оплатив електроенергію за зеленим тарифом

Державне підприємство “Гарантований покупець” повністю розрахувалося з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) за енергію, вироблену в 2020 р., повідомляє Укрінформ.

ДП “Гарантований покупець” повністю оплатило електричну енергію, вироблену генерацією з відновлюваних джерел, за 2020 р. Загальна вартість 10,219 млн МВт-год склала 49 млрд грн.

Зазначається, що всього за вуглецево-нейтральну електричну енергію 2020 р. ГарПок сплатив 49 млрд грн — ця сума повністю покриває вартість 10,219 млн МВт-год. енергії з ВДЕ. Перед цим ГарПок провів перевірку правильності нарахувань та розрахунків за періоди, коли виплати здійснили не усім виробникам.

Так, у грудні та січні минулого року були переглянуті договори купівлі-продажу електроенергії та послідовно підтверджена правильність розрахунку вартості електричної енергії за “зеленим” тарифом для кожного виробника у відповідному періоді. Спираючись на висновки перевірки, підприємство поетапно провело низку платежів на загальну суму близько 3 млрд грн: 31 грудня 2021 р. — 300 млн грн, 21 січня 2022 р. — 2,6 млрд грн, і 24 січня 2022 р. — 40 млн грн.

Крім того, ГарПок довів розрахунки з усіма виробниками електроенергії з ВДЕ за 2021 р. до пропорційного рівня.

“Рівень оплати чистої електроенергії за кожен місяць 2020 р. досягнув довгоочікуваної позначки у 100%. І так для всіх без винятку дев’яти сотень виробників нашої балансуючої групи”, — заявив керівник держпідприємства Андрій Пилипенко.

Слід зазначити, що ДП “Гарантований покупець” у 2021 р. виплатило 70 млрд гривень виробникам електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел. “Гарантований покупець” є посередником між виробниками електроенергії з відновлюваних джерел та покупцями такої електроенергії.

Як вже повідомляло NotaВene, виробники зеленої електроенергії відсудили у держави 770 млн грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Навантаження держбргу на економіку України у 2021 р. змешилось

Next Article

Квартальна виручка Microsoft зросла на 20%

Related Posts
Total
0
Share