ФРС згортає програму викупу активів

Федеральна резервна система США у листопаді починає згортати свою масштабну програму викупу активів. Обсяг викупу державних облігацій буде скорочено на 10 млрд доларів на місяць, іпотечних паперів — на 5 млрд дол., повідомляє Reuters.

Програму викупу активів було запущено регулятором у червні 2020 р для підтримки американської економіки в умовах кризи, спричиненої пандемією коронавірусу. У її рамках ФРС щомісяця викуповує держоблігації на 80 млрд дол. на місяць та іпотечні бонди на 40 млрд дол.

Таким чином, повністю програма може бути завершена у червні 2022 р. Проте ФРС попереджає, що може скоригувати темпи згортання, якщо це буде виправдано змінами економіки.

В останні тижні банки будували моделі, щоб переконатися, чи впораються їх системи з різкими стрибками волатильності після оголошення про згортання стимулів і підготуватися до різних ринкових сценаріїв, з’ясувало Reuters. Більшість опитаних агентством банкірів упевнені, що сценарій 2013 р, коли аналогічне рішення ФРС призвело до паніки на ринку, не повториться. На їхню думку, цього разу тейперинг може послабити побоювання інвесторів щодо інфляції та підштовхнути їх до збільшення торгів.

Про програму QE (quantitative easing — кількісне пом’якшення), яку використовує ФРС для стимулювання американської економіки, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила надходження від експорту рибної продукції

Next Article

Укртрансгаз у поточному році отримав збиток 10 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share